ARAZKHABAR.IR

تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه سال آینده افتتاح می شود


تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه سال آینده افتتاح می شود استاندار آذربایجان غربی گفت:تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه اواخر فروردین سال آینده افتتاح می شود

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،محمدصادق معتمدیان امروز در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه‌های گروهی با اشاره به شرایط مناسب استان گفت: آذربایجان غربی یک استان برخوردار از ثروت، ولی درآمد سرانه در آن بسیار پایین است.

استاندار آذربایجان غربی می گوید: چالش اول این استان عدم ریل گذاری و پیدا نکردن مسیر توسعه است و باید بر اساس مزیت‌ها حرکت کرد.

وی با اشاره به اینکه توجه به احیا و رفع مشکلات واحدهای تولیدی در اولویت کاری استان است، گفت: طی بازدیدهایی که در قالب بازدید یکشنبه های صنعت انجام می‌شود مشکلات واحدهای تولیدی استان در بخشهایی که عمدتا مربوط به حوزه بانک‌ها ، سرمایه در گردش، بیمه، امور مالیاتی و سایر دستگاههای زیر ساختی است،مورد بررسی قرار می‌گیرد که در این راستا بیش از ۹۰واحد تولیدی راکد استان طی سال جاری به چرخه تولید بازگشتند.

معتمدیان افزود: بخش عمده‌ای از نارضایتی ها در استان مربوط به انباشت مشکلات شهرستان هاست که در جهت رفع این مشکلات ، طی سفر به شهرستانهای مختلف استان و بازدید میدانی ،مشکلات با تیمهای تخصصی اقتصادی بررسی و در قالب مصوبات جهت اجرا به دستگاهها ابلاغ می شود.

وی ضمن قدردانی از همکاری رسانه ها در استان، از مهمترین دغدغه‌های رسانه های آذربایجان غربی را توسعه استان عنوان کرد و از رسانه‌ها خواست ضمن رصد مسائل و اخبار کشورهای منطقه ، مشکلات و مسائل استان را در سطح ملی مطرح و با معرفی ظرفیت‌های استان در مسیر توسعه استان یاری رسان مجموعه دولت باشند.

استاندار یکی از اولویت‌ها و برنامه‌ها در استان ساماندهی مرزها و پایانه‌های مرزی برای گسترش فعالیت دیپلماسی منطقه است ، اظهار کرد: مرزها به عنوان مهم‌ترین پیشران توسعه در استان هستند و پایانه های صادراتی از جمله نخجوان، ترکیه، عراق ظرفیت بسیار خوبی برای افزایش تبادلات هستند اما تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده و تاثیر آن در معیشت مردم منطقه و درآمد انها نمود نیافته است.

معتمدیان با تاکید براهمیت جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در استان، افزود: یکی از دلایل کاهش سرمایه‌گذاری در استان این است که ارائه خدمات به سختی و با پروسه طولانی انجام می‌شود که راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری با هدف سرعت بخشی به ارائه خدمات ایجاد شده است و نیازمندیم برای جذب سرمایه گذار ضمن معرفی جاذبه های استان، سرعت خدمات دهی و ارائه امکانات به سرمایه‌گذاران تسریع یابد و زیر ساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری فراهم شود.

استاندار آذربایجان غر بی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان گفت: امیدواریم این سفر پس از ماه مبارک رمضان انجام شود.

معتمدیان در خصوص زمان افتتاح طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه اظهار کرد: عملیات اجرایی این طرح به اتمام رسیده و آماده بهره برداری شده و کارهای تکمیلی برای افتتاح طرح در حال انجام است و امیدواریم در بهار آینده شاهد افتتاح این طرح باشیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/12/25 06:53 ب.ظ | دفعات بازدید: 3406 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot