ARAZKHABAR.IR

ثبت نام۵۰۷ هزار دانش آموز در مدارس آذربایجان غربی


 ثبت نام۵۰۷ هزار دانش آموز در مدارس آذربایجان غربی آراز خبر- معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش آذربایجان غربی از ثبت نام ۵۰۷ هزار دانش آموز در مدارس استان خبر داد و گفت: پیش بینی شده تا ۵۹۳ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت‌نام کنند.

آراز خبر- معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش آذربایجان غربی از ثبت نام ۵۰۷ هزار دانش آموز در مدارس استان خبر داد و گفت: پیش بینی شده تا ۵۹۳ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت‌نام کنند.

افشین سنایی  افزود: در ثبت نام پایه‌های ورودی ۳۳ هزار نفر برای پایه اول ابتدایی، ۱۹ هزار نفر در پایه هفتم ثبت نام شدند و ثبت نام برای پایه دهم در رشته‌های مختلف نیز آغاز شده‌ است.

دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش آذربایجان غربی اظهار کرد: بیشترین تعداد ثبت نام شده در نواحی یک و ۲ ارومیه با بیش از ۶۷ هزار دانش آموز بوده‌ است.

سنایی درباره نیروی انسانی به عنوان اساسی‌ترین نیاز این بخش در کنار تامین فضا گفت: روش‌های تامین شامل جذب حداکثری سهمیه ماده ۲۸، استفاده از ظرفیت غیر موظف شاغلین و بازنشستگان در صورت تایید وزارت، مطابق شیوه نامه استفاده از ظرفیت دانشجو معلمان، تدریس عوامل اجرایی به میزان تفاهم شده و استفاده از ظرفیت سرباز معلمان است.

وی با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی قابل جبران با اضافه کار، تدریس عوامل اجرایی و استفاده از ظرفیت بازنشستگان تا پایان آبان ماه لحاظ شده‌ است، ادامه داد: بیش از ۲۳ هزار کلاس نیز مقرر شده برای سال جدید تحصیلی آماده سازی شود که ۹۹ درصد این موضوع محقق شده‌ است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/09 08:56 ق.ظ | دفعات بازدید: 3235 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot