ARAZKHABAR.IR

ثبت نام ۱۷۰۰ نفر متقاضی نهضت ملی مسکن روستایی در آذربایجان‌غربی


ثبت نام ۱۷۰۰ نفر متقاضی نهضت ملی مسکن روستایی در آذربایجان‌غربی آراز خبر- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن روستایی در استان بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر بوده و ساماندهی متقاضیان همزمان با ثبت نام در حال انجام است.

 سید محسن حمزه‌لو ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی، افزود: این تعداد نفر ثبت نامی در ۱۵۱ روستا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام متقاضیان مسکن روستایی در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن در این استان امکان‌پذیر است، اضافه کرد: متقاضیان حائز شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه به نشانی saman.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: بر اساس سهمیه اعلامی، تکلیف آذربایجان‌غربی از ساخت مسکن در روستاهای آذربایجان‌غربی احداث ۵۲ هزار واحد مسکونی است و اراضی مستعد واقع در حریم روستاها شناسایی شده است.

حمزه‌لو با تاکید بر اینکه سیاست و اولویت دولت، تولید مستمر و انبوه مسکن تبیین شده است و این طرح در آذربایجان‌غربی نیز با جدیت دنبال می‌شود، گفت: اراضی واگذاری در روستاهای آذربایجان‌غربی به صورت رایگان و در قالب طرح‌های جوانی جمعیت و ۹۹ ساله به متقاضیان واجد شرایط روستایی واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست در سطح استان ۱۵۱ روستا با پنج هزار قطعه و در شهرستان ارومیه ۱۵ روستا با ۴۴۳ قطعه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تعیین شده و برای متقاضیان واجد شرایط تخصیص انجام می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم همکاری همه جانبه در اجرای طرح‌های مسکن، افزود: تولید و عرضه مسکن در اولویت بوده و باید دستگاه‌های اجرایی فعال این بخش با هم تعامل و همکاری مناسبی داشته باشند و راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این راستا اهتمام ویژه‌ای دارد.

حمزه‌لو گفت: تعامل دستگاه‌های اجرایی مربوطه موجب تسهیل امور و اجرای سریع پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای استان شده و این مساله نیز مورد تاکید مقام عالی استان است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/07 02:40 ب.ظ | دفعات بازدید: 2815 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot