ARAZKHABAR.IR

جذب و تزریق بیش از 3 هزارمعلم در مدارس آذربایجان ‌غربی


جذب و تزریق  بیش از 3 هزارمعلم در مدارس آذربایجان ‌غربی آراز خبر- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از جذب و تزریق ۳۴۶۹ آموزگار و دبیر به بدنه آموزش و پرورش استان خبرداد.

علی مطهری، روز سه شنبه در مراسم افتتاح همزمان ۳ مدرسه مشارکتیخیرساز در سیلوانا، افزود: امسال ۷۲۰ نفر در دو نوع استخدام آموزگاران و دبیری جذب و در پیکر آموزش و پرورش استان تزریق شدند، در بحث استخدام دبیری نیز حدود ۷۰۰ نفر سهمیه داشتیم که ۵۰۵ نفر تاکنون جذب شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اظهار کرد: از طریق دانشگاه فرهنگیان نیز ۲۲۴۴ نفر فارغ التحصیل که مستقیماً وارد آموزش و پرورش می‌شوند در مدارس استان توزیع شدند.

وی افزود: خیرین نیک اندیش آنچه که دارند در طبق اخلاص قرار می‌دهند و عامل توسعه آموزش و پرورش هستند تا فرمایش مقام معظم رهبری عملی شود.

مطهری ادامه داد: با حمایت دولتو خیرین مدرسه ساز در دو سال اخیر پیشرفت بسزایی داشتیم، در آخرین مشارکت حدود ۴۰۰ درصد رشد داشته‌ایم، هر چند هنوز از میانگین کشوری در سرانه فضای آموزشی فاصله داریم.

مطهری بیان کرد: نهضت مدرسه سازی یکی از اولویت‌های مهمی بود که در ابتدای همین سال با حمایت مقام عالی استان شروع شد و اثر بخشی بسیار زیادی را در این باره ناظر هستیم.

وی گفت: در جهان امروزی علم یکی از عناصر قدرت محسوب می‌شود، اگر علم نباشد حمایت اثر گذار نخواهد بود، امروزه علم باید به فن آوری تبدیل شود اگر بخواهیم علم را به فناوری تبدیل کنیم نقطه شروع آن مدرسه است، برای آموختن علم نیاز به مدرسه داریم، مدرسه سازی یکی از مهمترین و جهادی ترین کارهاست.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: ما برای رسیدن به پیشرفت همه جانبه به آموزش و پرورش به عنوان رکنرکین نیازمندیم، برای رسیدن به قله‌های پیشرفت باید از پیچ و خم‌هایی عبور کنیم و این کار بدون حضور آموزش و پرورش میسر نیست.

وی بیان کرد: از لحاظ میانگین فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی منطقه سیلوانا نسبتاً خوب اما از میانگین کشوری پایین‌تر است و برای افزایش این سرانه نیازمند همت والایی هستیم تا به استاندارد تعریف شده کشوری برسیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/02 04:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 1989 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot