ARAZKHABAR.IR

جشن پایان مقاوم‌سازی سال ۱۴۱۰ برگزار می‌شود


جشن پایان مقاوم‌سازی سال ۱۴۱۰ برگزار می‌شود رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با اشاره به مقاوم سازی بیش از نیمی از واحدهای مسکونی روستایی، گفت: بر اساس طرح ارائه شده، جشن پایان مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در سال ۱۴۱۰ برگزار می‌شود.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،اکبر نیکزاد صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: با تلاش مسئولان بنیاد مسکن در سال‌های مختلف، شاهد رشد خوبی در حوزه بازسازی و مقاوم سازی واحدهای روستایی هستیم به طوری که در طول 15 سال گذشته، میزان مقاوم سازی واحدها از 7 درصد به بیش از 50 درصد رسیده است.

وی افزود: سهمیه مقاوم سازی روستایی در کشور برای هر سال 200 هزار واحد مسکونی تعیین شده که بر اساس این برنامه، تا سال 1410 قرار است جشن پایان مقاوم‌سازی گرفته شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اجرای طرح هادی روستایی در تمام روستاهای بالای 20 خانوار را جزو موفقیت‌های درخشان این نهاد دانست و گفت: اقدامات و تهیه شناسنامه برای هر روستا موجب شده تا در این زمینه موفق عمل شود و بر همین مبنا در حال حاضر تمام 40 هزار روستای بالای 20 خانوار دارای یک کتابچه ویژه به همراه طرح هادی اختصاصی همان روستا هستند.

وی ادامه داد: طرح هادی اجرا شده در روستاها به صورت 10 ساله مورد بازبینی قرا می‌گیرد و بر اساس همین طرح، در سال باید 4 هزار طرح هادی اجرا شده در روستاها مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد که در سال گذشته این رقم بالغ بر 4 هزار و 300 روستا را شامل شده است.

نیکزاد، در خصوص صدور سند منازل روستایی هم ابراز داشت: تاکنون 3 میلیون و 800 هزار جلد سند برای منازل روستایی و نیز منازل شهرهای زیر 25 هزار نفر صادر شده است.

در این مراسم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی، در سخنانی با اشاره به سکونت بیش از 36 درصد جمعیت استان در روستاها، عنوان کرد: در حال حاضر 966 روستای آذربایجان‌غربی نیازمند بازنگری در طرح هادی هستند که اجرای این بازبینی موجب جلوگیری از مهاجرت روستانشینان به شهرها می‌شود، در همین راستا باید تمام تلاش مسئولان بنیاد مسکن در راستای تحقق این موضوع باشد.

یاسر رهبردین، ابراز داشت: با تغییر مدیریت در بنیاد مسکن استان، امیدواریم روند بازبینی و بهسازی منازل روستایی و دیگر اقدامات در این زمینه رشد خوبی داشته باشد و در آینده با اتفاقات خوبی مواجه شویم.

در ادامه مراسم، مدیرکل سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه 109 هزار واحد مسکونی متقاضی مقاوم سازی در استان وجود دارد، گفت: این رقم از مجموع 258 هزار و 445 واحد مسکونی روستایی استان است که تا امروز 100 هزار و 279 واحد جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و از این تعداد اقدامات عمرانی مربوط به مقاوم سازی 93 هزار و 725 واحد نیز آغاز شده است.

در پایان این مراسم، ضمن تقدیر از زحمات «محمود بدلی» مدیرکل سابق، «جعفر برزگر قره باغ» به عنوان مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان‌غربی معرفی شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/02/05 02:42 ب.ظ | دفعات بازدید: 7951 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot