ARAZKHABAR.IR

جمعیت برخوردار از سامانه فاضلاب در آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است


جمعیت برخوردار از سامانه فاضلاب در آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: رقم جمعیت  برخوردار از سامانه فاضلاب در استان 65درصد می باشد که از میانگین کشوری 15 درصد جلوتر است.

به گزارش آرازخبر، دکتر علیرضا رضوی در ملاقات مردمی که معاونین ستادی شرکت و مدیرامور آبفای پیرانشهر نیز حضور داشتند به طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای افزایش و سرعت بخشی در خدمات رسانی به شهروندان و روستا نشینان طرح یکپارچه سازی از سوی وزارت نیرو در حال اجرا بوده و هم اکنون 14 استان یکپارچه سازی شده و تا پایان سال این امر در سایر استانها محقق خواهد شد.

 وی به  رقم جمعیت  برخوردار از سامانه فاضلاب اشاره  و بیان کرد: در استان این رقم 65درصد می باشد که از میانگین کشوری 15 درصد جلوتر است و این درحالی است که جمعیت برخوردارشهروندان پیرانشهر از سامانه فاضلاب 86 درصد بوده به عبارتی از میانگین کشوری 36 درصد جلوتر و از میانگین استانی 21 درصد بیشتر برخوردار هستند.

رضوی به اهمیت اصلاح شبکه های آب پرداخته و افزود: اعتبارات اصلاح و بازسازی شبکه 30 درصد است و با این اعتبار کم اصلاح شبکه را باید اولویت بندی کنیم .

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در ادامه افزود: به لحاظ اینکه سطح آبهای زیر زمینی در شهر پیرانشهر بالاتر می باشد بایستی به سمت آبهای سطحی و پایدار حرکت کنیم.

وی خاطرنشان ساخت:  اکنون که سد سیلوه در حال احداث می باشد و با وجود اینکه احداث تصفیه خانه آب جزو وظایف شرکت آب منطقه ای استان می باشد می بایست موضوع را پیگیری نمائیم تا تصفیه خانه آب در برنامه میان مدت حتماٌ اجرا و به بهره برداری برسد.

 رضوی به موانعی که موجب می گردد تا نتوانیم به شهروندان متقاضی خدمات ارائه نمائیم اشاره کرد و افزودند: محل سکونت تعدادی از متقاضیان در خارج از محدوده خدمات شهری واقع گردیده در این ارتباط یا باید در طرح تفضیلی اضافه شود و یا شورای تامین استان مصوب نماید تا بتوانیم به متقاضیان مورد نظر خدمات ارائه دهیم .

همچنین دهیاران روستای پسوه که در زمینه حفاری و تخریب آسفالت معابر و همچنین بدهی شرکت به دهیاری مشکلات خودرا ایراد کرده که سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان نیز قول مساعد حل مشکلات را به آنها دادند.

بعداز ملاقات مردمی جلسه ای با فرماندار شهرستان پیرانشهر با حضور مسئولین شهرستان پیرانشهر برگزار شد و بعد از بررسی و رایزنی با فرماندار و شهردار جهت تأمین آب شرب مناطق مذکور و حاشیه شهر توافقاتی انجام گرفت .

بعد از این مراسم رضوی سرپرست آب و فاضلاب استان و معاونین ستادی شرکت از تاسیسات آبفای پیرانشهر بازدید بعمل آوردند.تاریخ: 1398/09/03 11:13 ق.ظ | دفعات بازدید: 2620 | چاپ

m
1398/09/04 13:49

ممنون عالی بودمطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot