ARAZKHABAR.IR

حاشیه‌نشینان آذربایجان‌غربی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند


حاشیه‌نشینان آذربایجان‌غربی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند آراز خبر- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار برای حمایت ویژه از نیازمندان، گفت: تمام افراد فاقد بیمه ساکن در مناطق حاشیه نشین این استان می‌توانند با مراجعه به ۵۸ دفتر خدماتی این سازمان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

 ایرنا نوشت: فریده جعفری ، اظهار داشت: این طرح با مشارکت سازمان بیمه سلامت  وسایر نهادهای حمایتی و در قالب ارائه  بسته‌های خدمتی در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح از دی ماه شروع شده و تا زیرپوشش قرار دادن تمام ساکنان مناطق حاشیه نشین در آذربایجان‌غربی ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۵۷۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان غربی در صندوق بیمه همگانی تحت پوشش بیمه رایگان هستند و این روند در راستای کمک با افراد کم برخوردار و تحت پوشش بیمه قرار دادن آنهاست.

جعفری  بیان کرد: تمامی افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت صاحب دفترچه بیمه شوند.

وی با اشاره به جمعیت سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفری آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: ۶۲.۴ درصد از جمعیت این استان در حال حاضر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی بیش از ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که تحت پوشش پنج صندوق این سازمان (صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) می‌باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/11/26 06:04 ب.ظ | دفعات بازدید: 4562 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot