ARAZKHABAR.IR

خروش مردم آذربایجان‌غربی در دفاع از حقانیت مردم مظلوم فلسطین آغاز شد


خروش مردم آذربایجان‌غربی در دفاع از حقانیت مردم مظلوم فلسطین آغاز شد آراز خبر- شهروندان آذربایجان‌غربی بار دیگر در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس حقانیت و مظلومیت فلسطینیان را فریاد زدند و یک صدا نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی را خواستار شدند.

 راهپیمایی کنندگان در آذربایجان غربی در حالی امروز به خیابان ها آمدند که مسلمانان فلسطینی به خصوص در غزه شاهد جنایت های فجیع صهیونیست ها هستند و هر روز با درد و رنجی بیشتر خواهان همصدایی و همراهی تمامی مسلمانان با آنان هستند.

امسال مراسم راهپیمایی روز قدس با شعار «طوفان الاحرار» در در بیش از ۲۰ نقطه استان آغاز شده و شهروندان آذربایجان غربی با فریاد مرگ براسراییل ندای همصدایی با مردم ستمدیده فلسطین را فریاد می زنند.

شهروندان در مرکز استان و سایر شهرستان ها در حالیکه پلاکاردهایی مبنی بر مرگ براسراییل ، جنگ نابرابر را متوقف کنید، وای اگر رهبرم حکم جهادم دهد ارتش یاغی نتواند جوابم ندهد، مردم غزه تنها نیستند، آذربایجان اویاخدی غزه یه دایاخدی و دهها شعار ضد استکباری در مسیر های تعیین شده حاضر و در حال حرکت هستند تا بار دیگر اقتدار و آمادگی مردم ایران اسلامی را برای مبارزه با مستکبران به تصویر کشیده و لرزه براندام مستکبران و رژیم کودک کش اسراییل انداخته باشند.

محبوبه جبارزاده از معلمان راهپیمایی کننده در این روز با بیان اینکه بر تک تک مسلمانان واجب است که همچنان بر این آرمان مقدس با حضورشان رنگ تازه ای ببخشند، گفت: باید حمایت همه جانبه خود را از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین اعلام کنیم و بر همین اساس جامعه معلمان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر حضور و پشتیبانی خود را از شهروندان مظلوم و زجر کشیده غزه اعلام می کنند.

یکی دیگر از راهپیمایی کنندگان در ارومیه با بابیان اینکه اسراییل در مرز سقوط قرار دارد، گفت: اینکه این جنایتکاران هموطنان ایرانی ما را در دمشق به شهادت رساندند، بیانگر ضعف فوق العاده اینان در برابر قدرت مسلمانان و حمایت های انجام شده از مردم غزه و عجز آنان است.

محمدرضا دلیری که از نظامیان آذربایجان غربی است که با پیراهن مشکی در این راهپیمایی حضور دارد، ادامه داد: امروز مردم ایران عزادار از دست دادن سربازان خود هستند و ما داغ این جنایت بزرگ را با یک اشاره رهبر معظم انقلاب بر دل این جانیان خواهیم گذاشت.

وی معتقد است امروز فریاد مرگ براسراییل بلند تر از همیشه از حلق ایرانیان خارج می شود و همانگونه که سربازان سرافراز سپاه اسلام داعش را نابود کردند، روز فروپاشی صهیونیسم هم چندان دور نیست.

یک مادر شهید در حالیکه عکس فرزندش را در دست دارد در این باره گفت: شهیدان غزه و دمشق همه فرزندان ما هستند و ما مادران ایرانی امروز همراه با مادران غزه ای عزادار و در غم آنان شریک هستیم.

فاطمه مرادی در این باره اظهار کرد: ویران کردن بیمارستان و مدارس و مساجد به بهانه های مختلف شگرد اسراییل ملعون است و نباید مردم غزه از این حرکتهای نمایشی دچار ناتوانی و عقب نشینی شوند چرا که مسلمانان ایرانی و شیعیان جهان آنان را فراموش نکرده ند و به زودی پاسخ ددمنشی این غاصبان را خواهند داد.

وی گفت: امروز مردم ایران اسلامی همراه با تمامی ظلم ستیزان جهان همصدا شده اند تا نشان دهند مردم غزه و فلسطین تنها نیستند و با تقویت جبهه مقاومت پاسخ اسراییل را خواهند داد.

ماموستا عبداله عیسی زاده از هموطنان کرد ارومیه ای نیز در این باره گفت: امروزه به حمد الهی جبهه مقاومت از هر روز قوی‌تر و پویاتر و جبهه کفر و استکبار از هر روز ضعیف تر است و به همین دلیل ، امسال در روز قدس، شعار مرگ بر اسرائیل را کوبنده تر و رساتر از هر سال فریاد می کنیم و حمایت همه جانبه خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنیم.

وی با بیان اینکه ما در هر زمانی آماده فرمان رهبری هستیم تا به اسراییل درسی به یاد ماندنی بدهیم، افزود: مکتب حاج قاسم مختص شیعیان نیست و ما نیز برباورهای ارزشمند وی در مبارزه با دشمنان اسلام پایبند هستیم و همواره راه این بزرگوار را ادامه می دهیم و این رسالت را به فرزندانمان منتقل می کنیم.

راهپیمایی روز جهانی قدس از میدان ولایت فقیه شهرستان ارومیه و ۲۰ نقطه دیگر این استان روز جمعه آغاز شد و حاضران بعد از طی خیابانهای شهید منتظری، دفاع مقدس و بلوار رسالت به سمت مصلی امام خمینی (ره) در ارومیه و سایر مکانها در نظر گرفته شده برای برگزاری نماز جمعه در سایر نقاط حرکت کردند تا نماز جمعه را برگزار کنند.

 روز قدس آخرین روز جمعه در ماه رمضان است که امام خمینی‌(ره) در سال ۱۳۵۸ش (رمضان ۱۳۹۹ق) آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/17 04:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 2404 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot