ARAZKHABAR.IR

دانش آموزان امروز ادامه‌دهنده راه شهدای ۱۳ آبان هستند


دانش آموزان امروز ادامه‌دهنده راه شهدای ۱۳ آبان هستند آراز خبر- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تقویت روزافزون بصیرت انقلابی در نسل های مختلف ضروری است، گفت: دانش آموزان امروز ادامه دهنده راه شهدای ۱۳ آبان در مبارزه با ظلم هستند که این امر بارها به همگان ثابت شده است.

رضا ابراهیمی روز شنبه در آیین نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در هنرستان شهید عسگری ارومیه افزود: دانش آموزان از پایه های اصلی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بودند و در جنگ تحمیلی نیز نقش چشمگیری داشتند به طوری که از همین مدارس دانش آموزان شهید بسیاری تقدیم دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است.

وی اضافه کرد: دانش آموزان به عنوان یکی از موثرترین اقشار جامعه و نقش آفرین در تحولات مختلف، باید امروز در صحنه حضور داشته باشند.

وی با تاکید براینکه امروز شرایط ما ویژه است و جوانان، هدف اصلی توطئه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، اظهار کرد: دشمن می خواهد بر نسل جوان و نوجوان تاثیر بگذارد و به همین جهت هر روز با یک عنوان خاص شیطنت می‌کند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر تبیین واقعیات دنیای امروز توسط معلمان به دانش آموزان تاکید کرد و ادامه داد: معلمان باید تاریخ ایران اسلامی و تاثیرگذاری انقلاب اسلامی بر کشور، منطقه و جهان را به دانش آموزان تبیین کنند.

ابراهیمی گفت: امروز در خاورمیانه شاهد یک نسل کشی هستیم که‌در مقابل چشمان همگان رخ می دهد و مدعیان حقوق بشر عاملان این جنایت هستند.

معاون استاندار آذربایجان‌غربی: دانش آموزان امروز ادامه‌دهنده راه شهدای ۱۳ آبان هستند

وی افزود: همه مردم آزاده در جای جای دنیا باید علیه استکبار جهانی قیام کرده و از آنان اعلام انزجار کنند.

مدیرکل اموزش و پرورش آذربایجان غربی هم در این آیین اظهار کرد: شما دانش اموزان همچنان باید چهره کریه و خوی استکباری نظام سلطه و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی را به یاد سپرده و به دیگر اقشار تبیین کنید.

علی مطهری اضافه کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب برسه موضوع اساسی شامل تربیت و مسوولیت پذیری جوانان و جایگاه علم ، پژوهش و همچنین خودسازی و تمدن سازی تاکید شده که ما باید همگان بر این امور اهتمام داشته باشیم.

در پایان این آیین، زنگ استکبار ستیزی به صورت نمادین درهنرستان شهید عسگری مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۲ ارومیه نواخته شد.

بعد از نواخته شدن زنگ، چمن مصنوعی هنرستان شهید عسگری ارومیه نیز با حضور مسوولان به بهره برداری رسید.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/13 11:16 ق.ظ | دفعات بازدید: 2950 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot