ARAZKHABAR.IR

درخواست تغییر حوزه انتخابیه ۲ داوطلب نمایندگی مجلس از ارومیه به سایر حوزه ها


درخواست تغییر حوزه انتخابیه ۲ داوطلب نمایندگی مجلس از ارومیه به سایر حوزه ها آراز خبر- فرماندار شهرستان ارومیه با اشاره به درخواست تغییر حوزه انتخابیه داوطلبین مجلس شورای اسلامی افزود: دو نفر از داوطلبین حوزه انتخابیه ارومیه درخواست انتقال به سایر حوزه‌ها و یک نفر از سایر حوزه ها درخواست انتقال و تغییر حوزه انتخابیه به ارومیه را ثبت کرده است.

غلامحسین عماری، روز چهارشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنای آذربایجان غربی از نهایی کردن ۵۱ درصد از افرادی که برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس پیش ثبت نام کرده بودند خبرداد و گفت: رشد ۷۴ درصدی ثبت نام داوطبین برای انتخابات مجلس دوازدهم از حوزه انتخابیه ارومیه را نسبت به آخرین انتخابات شاهدیم که نشان از زمینه سازی حضور برای اقشار مختلف در انتخابات است. 

فرماندار ارومیه با بیان اینکه با هدف آسان سازی برگزاری انتخابات، در این دوره ۱۰ درصد به تعداد شعبات اخذ رای شهرستان ارومیه نسبت به دوره قبل افزوده شده است، تصریح کرد: ۵۴۹ شعبه اخذ رای برای شهرستان ارومیه تعیین شده است که از این تعداد ۵۴۳ شعبه برای سه کرسی حوزه انتخابیه ارومیه، یک شعبه برای ارامنه و ۵ شعبه برای آشوریان و کلدانی‌ها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: تاکنون صلاحیت ۱۴۲ نفر برای ۳ کرسی حوزه انتخابیه شهرستان ارومیه در مجلس تایید شده که نسبت به دوره گذشته در سال (۱۳۹۸)، افزایش قابل توجهی تایید صلاحیت شدند؛ در واقع به ازای هر کرسی مجلس، ۴۷ نفر رقابت خواهند کرد. 

عماری اظهار کرد: سه هیئت اجرایی برای سه کرسی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و دو هیئت اجرایی دیگر برای ارامنه و آشوریان در نظر گرفته شده است همچنین چهار بخش شهرستان ارومیه نیز جداگانه دارای هیئت‌های اجرایی هستند. 

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم با مشارکتی بالا لحاظ شده است، گفت: بیش از ۱۲ هزار نفر عوامل اجرایی اعم از انتظامی، بازرسی و نظارتی در بحث برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند ماه در شهرستان ارومیه مشارکت خواهند داشت. 

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه شهرستان ارومیه به عنوان مرکز حوزه انتخابیه استان در انتخابات خبرگان رهبری است، گفت: برای ۳ کرسی مجلس خبرگان رهبری ۲۱ نفر از استان ثبت نام کردند که تاکنون ۴ نفر تایید صلاحیت شدند. 

وی با اشاره به فعالیت تبلیغاتی داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری افزود: تبلیغات داوطلبین خبرگان رهبری از ۲۵ بهمن ماه آغاز می‌شود همچنین زمان آغاز تبلیغات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بزودی اعلام خواهد شد.

عماری با اشاره به ظرفیت‌های لحاظ شده با اصلاح قانون انتخابات در حوزه تبلیغات داوطلبین افزود: استفاده از ظرفیت حضور در صدا و سیما و پخش برنامه‌های تلویزیونی همچنین بهره‌مندی از ظرفیت سالنهای ورزشی و عمومی دستگاه‌های دولتی بخشی از این امکاناتی است که در این دوره در اختیار داوطلبین قرار می گیرد. 

وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات افزود: برای داشتن امنیت نرم پایدار در کنار امنیت سخت، حضور مردم در پای صندوق رأی و مشارکت آنها لازم و ضروری است. 

فرماندار ارومیه با اشاره به برگزاری جشن پیروزی حضور مردم در پای صندوق‌های رای در شهرستان ارومیه، اظهارکرد: حضور مردم در صحنه، تبلور اراده مردم است و این اراده موجب برقراری امنیتِ ماندگار ملی و بسترساز اتفاقات مبارکی خواهد بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/23 03:56 ب.ظ | دفعات بازدید: 2483 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot