ARAZKHABAR.IR

در زلزله خوی چه تعداد مسکن آسیب دیدند


در زلزله خوی چه تعداد مسکن آسیب دیدند

استاندار آذربایجان‌غربی پس از ارزیابی‌ اولیه از مناطق زلزله‌زده خوی گفت در این زمین لرزه ۵۰۰‌ واحد مسکونی در ۱۵ روستا بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیدند.


گروه خبر:به گزارش آراز خبر،محمدصادق معتمدیان  در گفت وگو با خبرنگاران در خوی اعلام کرد: ارزیابان و تیم‌های امدادی از دقایق اولیه پس از زمین لرزه ۵.۴ ریشتری ظهر امروز به کانون زلزله اعزام شده و علاوه بر ارزیابی‌های اولیه، بلافاصله کار امدادرسانی به زلزله‌زدگان را هم آغاز کردند.

وی اضافه کرد: در این زمین‌لرزه همچنین ۱۵۰‌ نفر مصدوم شده و به مراکز درمانی مراجعه کردند که به غیر از ۱۷ نفر از آنها که بستری شدند مابقی به صورت سرپایی معالجه و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

استاندار آذربایجان‌غربی‌ با اشاره به اینکه با توجه به برودت هوا، اسکان کسانی که منازلشان دچار خسارت شده از اولویت‌های امدادرسانی است، ادامه داد: در یک ساعت اول پس از وقوع زلزله شاهد حضور مدیران دستگاه‌های امدادی در شهرستان بودیم و برنامه ریزی ویژه‌ای برای امدارسانی و اسکان مردم صورت گرفته است.

معتمدیان با تاکید بر ارائه خدمات حداکثری اظهار کرد: بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته توسط هلال احمر در حال توزیع در مناطق زلزله زده است.

استاندار آذربایجان غربی ساعتی بعد از وقوع زلزله به شهرستان خوی رفت و در بدو ورود با حضور در بیمارستان ابن شهر از مصدومان زلزله که در مراکز درمانی بستری هستند عیادت کرده و دستورهای لازم برای ارائه خدمات درمانی به مصدومان را صادر کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/29 03:47 ق.ظ | دفعات بازدید: 633 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot