ARAZKHABAR.IR

در مهاباد چه خبر بود


در مهاباد چه خبر بود آراز خبر- قتل مشکوک یک جوان مهابادی که گفته می شد در ناآرامی های چهارشنبه صورت گرفته از بامداد پنجشنبه تا ظهر امروز بهانه ناآرامی‌ها و تخریب اموال عمومی توسط عده‌ای آشوبگر در این شهر شد .

 بامداد امروز به بهانه چهلم فوت مهسا امینی ناآرامی در شهرستان مهاباد به صورت محدود شروع و بلافاصله تمام شد اما ساعت سه بامداد اعلام خبر کشته شدن یک جوان به ضرب گلوله به تشدید ناآرامی‌ها در شهرستان مهاباد دامن زد.

از اولین دقایق بامداد امروز با جوسازی و فراخوان رسانه‌های معاند و موج سواری روی مرگ مشکوک یک شهروند مهابادی عده‌ای فرصت طلب در صدد متشنج کردن جو شهر مهاباد بر آمدند.

مراسم تشییع جنازه این فرد با حضور جمعی از مردم شهرستان برگزار شد و چون منزل وی نزدیک فرمانداری مهاباد بود عده‌ای فرصت طلب در حین بازگشت از مراسم تدفین این فرد راهی فرمانداری مهاباد شده و با سنگ اندازی اقدام به تخریب اموال عمومی در محل فرمانداری کردند که بلافاصله با مداخله نیروهای انتظامی این امر مدیریت شد.

هر چند به دلیل نزدیکی منزل فرد متوفی با ساختمان فرمانداری برای چند دقیقه تجمعی مقابل فرمانداری صورت گرفت که با راهنمایی و پادرمیانی ریش‌سفیدان و خانواده متوفی مردم متفرق شدند، اما همان عده قلیل در سناریویی از پیش طراحی شده تلاش کردند که به کلانتری داخل شهر هجوم ببرند که با هوشیاری مردم و نیروهای مستقر در محل ناکام ماندند.

در این ناآرامی‌ها آشوبگران در مسیر منتهی به فرمانداری مهاباد اقدام به تخریب اموال عمومی کردند که منجر به شکسته شدن شیشه‌های تعدادی از بانک‌ها همچون بانک کشاورزی و سپه و ادارات مالیات، ثبت احوال و کمیته امداد شد.

آشوبگران با پرتاب سنگ، آتش زدن سطل آشغال و مسدود کردن مسیر مانع تردد خودروهای شهروندان شدند و همچنین یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای را غارت و دو بانک در این شهرستان را نیز به آتش کشیدند.

اغتشاشگران امروز ضمن سردادن شعارهای ساختار شکنانه و ایجاد مانع برای کسب و کار مغازه داران، اقدام به درگیری با پلیس و تخریب اموال عمومی کردند.

تجمعات عناصر آشوبگر و انجام اقدامات تخریبی به ویژه مسدود کردن معابر و آتش زدن اموال عمومی منجر به توقف فعالیت کسبه و بازاریان در این شهر شد و برخی مغازه داران برای مصون ماندن از تعرضات عناصر آشوبگر اقدام به بستن مغازه‌هایشان کردند.

در حال حاضر بازار و مغازه‌های سطح شهر مهاباد به دنبال این نا آرامی‌ها تعطیل شده و شهر در آرامش است.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی درباره علت کشته شدن یک جوان در شهرستان مهاباد گفته است: طبق گزارش‌های ارائه شده این فرد با گلوله جنگی کشته شده و جسد وی را از محلی پیدا کردند که کانون تجمعات و اغتشاشات نبوده و مأموران نیز به هیچ وجه از اسلحه جنگی استفاده نمی‌کنند.

وی ادامه داد: روز گذشته در چند نقطه شهرستان مهاباد تجمع و اغتشاش صورت گرفت؛ اما هیچ گلوله‌ای شلیک نشده است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی بیان کرد: جسد این فرد را یک پزشک و چند نفر از آشنایان وی به بیمارستان مهاباد منتقل کردند و پزشکی قانونی نیز جسد را معاینه کرده است.

عتباتی خاطرنشان کرد: با توجه به شکایت اولیای دم مبنی بر قتل عمد و طی شدن مراسم تشییع و تدفین این فرد، پرونده قضائی برای بررسی این موضوع تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: تحقیقات برای شناسایی ضارب آغاز شده است.

گزارش میدانی  مهاباد حاکیست که تمامی خبرها و فیلم‌هایی که رسانه‌های معاند مبنی بر سقوط کردن شهر و فرمانداری و … منتشر کرده‌اند کاملاً کذب بوده و یک دروغ پردازی دیگر از آنها است.

همچنین بر پایه این گزارش به تعدادی عناصر اغتشاشگر که به تحریک رسانه‌های معاند به میدان آمده بودند و بدنه اصلی مردم آنها را همراهی نکردند.

شهر کاملاً آرام و زندگی در شهر روال عادی دارد و نیروهای آتش نشانی و امدادی مشغول پاکسازی مهاباد از بقایای آتش سوزی سطل‌های زباله هستند.تاریخ: 1401/08/05 03:16 ب.ظ | دفعات بازدید: 4072 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot