ARAZKHABAR.IR

دعوت از هنرمندان آذربایجان غربی در جبهه فرهنگی جنگ با کرونا


دعوت از هنرمندان آذربایجان غربی در جبهه فرهنگی جنگ با کرونا هنرمندان استان آذربایجان غربی با خلق و تولید آثار هنری با موضوع پیشگیری از«  بیماری کرونا» و تقدیر از زحمتکشان این عرصه از ۱۱ تا ۱۶ اسفند ماه سال جاری به جبهه جنگ با بیماری « کرونا»  می روند.

به گزارش آرازخبر، حوزه هنری استان آذربایجان غربی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان یازدهم اسفند ماه سال جاری با انتشار فراخوان هنری « کرونا بود » از هنرمندان استان آذربایجان غربی جهت مقابله با این بیماری و حواشی های اجتماعی آن دعوت به همکاری کردند.

 رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی در این خصوص با اشاره به اهمیت زبان هنر در تفهیم موضوع های مهم اجتماعی گفت :« کرونا بود » اقدامی فرهنگی و هنری با اولویت های جلوگیری از انعکاس شایعات بی اساس و مبارزه با افراد سودجو در ایجاد رعب و وحشت در جامعه ،  ایجاد آرامش روانی و اجتماعی عمومی در مواجهه با « ویروس کرونا» و پاسداشت خدمات « پزشکان و پرستاران» به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با این بیماری است.

احد هوشمند قره باغ افزود : هنرمندان استان آذربایجان غربی می توانند در رشته های کاریکاتور، تصویرسازی، پوستر ، اینفوگرافی و شعر طنز آثار خود را تا پایان هفته جاری (۱۶ اسفند ۱۳۹۸) از طریق فضای مجازی و یا در قالب لوح فشرده به حوزه هنری استان ارسال کنند.

« بیماری کرونا » امروزه یکی از مهمترین مشکلات بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران است که با تبلیغات صورت گرفته و سو برداشتهای عمومی به غیراز یک بیماری تبدیل به موضوعی وحشت انگیز شده است که در راستای مبارزه با آن هنرمندان می‌توانند با خلق آثار هنری در کنار جامعه پزشکی در مقابله با این بیماری و ریشه کنی آن بسیار موثر باشند.


برچسب ها: حوزه هنری

تاریخ: 1398/12/11 11:38 ق.ظ | دفعات بازدید: 2061 | چاپ