ARAZKHABAR.IR

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌ غربی معارفه شد


رئیس حوزه هنری آذربایجان‌ غربی معارفه شد آراز خبر- آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان آذربایجان‌ غربی برگزار شد.

به گزارش آراز خبر،  مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان آذربایجان‌ غربی عصر امروز با حضور معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری کشور، جمعی از مقامات و مسئولان حوزه‌های هنری استان‌های شمال‌غرب، مدیران دستگاه‌های فرهنگی استانی و هنرمندان و مرتبطان با حوزه هنری در پردیس سینمایی مهر ارومیه برگزار شد.

در این مراسم که همزمان با افتتاح رسمی این پردیس سینمایی انجام شد، رئیس سازمان سینمایی سوره، در سخنانی با اشاره به رشد کمی و کیفی سالن‌های سینمایی در سطح کشور، اظهار داشت: در 3 سال گذشته و با آغاز فصل ارتقای سطح سینماهای کشور، تعداد پرده‌های سینمایی در کشور رشد 2 برابری داشته و از 103 پرده به 200 پرده رسیده است.

جعفریان با تاکید بر لزوم ارتقای کیفی سینماها، عنوان کرد: تقویت سطح فیلم‌ها و انیمیشن‌های سینمایی نیز دنبال می‌شود که امیدواریم در سینماهای تازه ساخت و مدرن شاهد اکران تولیدات ایرانی ـ اسلامی و مناسب برای خانواده‌ها باشیم.

در این مراسم، معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه حوزه هنری در پیشبرد اهداف هنرمندان انقلابی، ابراز داشت: امیدواریم جامعه هنرمندان انقلابی و متعهد بیش از پیش به سوی حوزه هنری آمده و در ارتباط مستقیم با این مجموعه باشند تا در کنار گسترش و رشد کیفی و کمی در سینماها و مجموعه‌های هنری، شاهد بهبود وضعیت ارتباطاتی در حوزه هنری نیز باشیم.

سعید لشکری خاطرنشان کرد: تغییر در سطوح مختلف حوزه هنری با نگاه جوان‌گررایی انجام می‌شود و فعالیت در این زمینه باید با نگاه انقلابی و متعهدانه باشد تا شاهد تحول در سطوح مختلف باشیم. خوشبختانه نگاه تحولی در مدیران حوزه هنری وجود دارد و در استان‌ها نیز این نگاه تحولی ارزش و جایگاه ویژه و متعالی دارد که امیدواریم به تعالی هنری و هنرمندان منجر شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان‌ غربی هم در سخنانی با اشاره به جایگاه هنر در انتقال مفاهیم انقلابی و اسلامی، فعالیت هنرمندان در طول سال‌های مختلف را زمینه ساز پیشبرد اهداف انقلابی دانست و گفت: انقلاب اسلامی در ایران و دیگر کشورهای منطقه موجب شده تا ایستادگی در برابر زورگویی شیاطین به وقوع بپیوندد و امروز نیز طوفان الاقصی در نتیجه همین تفکر انقلابی متاثر از انقلاب اسلامی ما است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منصور امامی، تصریح کرد: هنرمندان انقلابی و متعهد باید در میدان باشند و در صحنه‌های مختلف نسبت به تصویر کشیدن رخدادهای مختلف و مهم تلاش کنند تا شاهد تاثیرگذاری هنر متعهد در بطن جامعه باشیم.

آذربایجان غربی ,

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات «احد هوشمند قره‌باغ» در طول مدت تصدی ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان آذربایجان‌غربی، حکم مسئولیت «هادی سعیدی‌فرد» به عنوان رئیس جدید این مجموعه توسط خانواده شهید داورپناه به وی اعطا شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/23 05:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 3282 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot