ARAZKHABAR.IR

راه‌اندازی BRT در ارومیه امکان‌پذیر نیست


راه‌اندازی BRT در ارومیه امکان‌پذیر نیست آراز خبر- رییس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: امکان راه اندازی BRT به دلیل کم عرض بودن خیابان‌های اصلی در ارومیه امکانپذیر نیست و باید برنامه‌ریزی های دیگری در این خصوص صورت گیرد.

مرتضی بهرام روز سه‌شنبه  افزود: خدمات BRT یکی از خواسته و مطالبات چندین ساله مردم ارومیه بوده و مدیریت شهری در تلاش برای ایجاد این امکان حمل و نقل پیشرفته در شهر است.

وی اضافه کرد: اما متاسفانه با وجود سنجش و پایش‌های علمی گوناگون، طرح توجیهی برای ایجاد توسعه BRT در ارومیه وجود ندارد.

وی در تشریح این موضوع اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود معابر شهری ارومیه، متاسفانه نخواهیم توانست BRT را اجرا کنیم ولی مسیرهای ویژه اتوبوس، آمبولانس، آتش نشانی و پلیس در کل هسته شهر باید طراحی و اجرا شود.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: برای رفع و کاهش بار ترافیکی شهر به ویژه در هسته مرکزی، طراحی مسیرهای ویژه اتوبوس باید اجرایی شود.

بهرام گفت: زمانی که ۸۵ درصد هزینه اتوبوس توسط دولت و وزارت کشور و ۱۵ درصد آن توسط شهرداری‌ها تامین می‌شد، ناوگان اتوبوسرانی ارومیه محروم مانده و حتی اتوبوس‌های موجود هم به بخش خصوصی واگذار شده که متاسفانه در بلندمدت به نفع هیچ کس نبوده است.

وی افزود: امروز ارومیه از نبود اتوبوس‌های نو و مدرن رنج می‌برد و با وجود خرید دستگاه‌های جدید اتوبوس و نیز نوسازی اتوبوس‌های فرسوده، مشکل کمبود اتوبوس داریم.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه یادآور شد: شهرداری ارومیه ۳۷ دستگاه اتوبوس ملکی داشت که با خرید ۵۵ دستگاه که فقط تعداد کمی از آنها تحویل گرفته شده، متاسفانه مشکل حمل و نقل عمومی شهری هنوز پابرجاست.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/18 09:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 3205 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot