ARAZKHABAR.IR

رتبه نخست کشوری استان در حوزه کسب و کار در سال 99


رتبه نخست کشوری استان در حوزه کسب و کار در سال 99 مدیرکل اقتصاد و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: استان آذربایجان غربی رتبه نخست کشوری در حوزه کسب و کار در سال 99 را کسب کرد

داود غفارپور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه وظیفه اداره کل اقتصاد و دارایی، نظارت مالی و خزانه معین استان است اظهار داشت: تاکنون 18 هزار فقره اموال غیرمنقول در آذربایجان‌غربی به ثبت رسیده که هفت هزار فقره به صورت دفترچه‌ای و پنج هزار فقره تک‌برگی بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین تاکنون 97 درصد کل اموال غیرمنقول آذربایجان‌غربی ثبت شده است که از این میزان، 6 هزار فقره از اموال غیرمنقول فاقد سند بوده که عمدتا مربوط به آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی را شامل می شود

مدیرکل اقتصاد و دارایی آذربایجان‌غربی بیان کرد: در حوزه اموال منقول نیز تاکنون یک هزار و 320 دستگاه خودروی دولتی به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایفی که قانون‌‌گذار در سال‌های 97 و 98 بر دستگاه‌های اجرایی تکلیف کرده مولدسازی اموال مازاد دولتی بوده است افزود: در این راستا تاکنون 41 فقره از اموال مازاد جهاد کشاورزی شناسایی شده که از طریق مزایده در اختیار متقاضیان بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی آذربایجان‌غربی در ادامه اظهار داشت: از سال 95 تا پایان سال 98، آذربایجان‌غربی موفق به جذب بیش از 97 درصد اسناد خزانه اسلامی شده است.وی از استقرار و انجام کامل خزانه‌داری الکترونیکی در استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون تمامی فرایند صدور چک به صورت کاملا الکترونیکی انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال 95 رتبه کسب و کار آذربایجان‌غربی در کشور 19 بود افزود: در سال گذشته در این زمینه، به رتبه برتر کشور رسیده و در سه ماهه نخست امسال نیز این استان رتبه نخست کشوری در حوزه کسب و کار را به خود اختصاص داد.

غفارپور در ادامه با اشاره به کل بدهی دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی گفت: این رقم 75 هزار میلیارد ریال است که سهم دستگاه‌های اجرایی 69 هزار میلیارد ریال و سهم شهرداری 6 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر میزان مطالبات دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها 79 هزار میلیارد ریال بوده است.

غفارپور با اشاره به استقرار پنجره واحد سرمایه‌گذاری موضوع رفع موانع تولید تصریح کرد: در این راستا سرمایه‌گذار و متقاضی نیاز به حضور فیزیکی در اداره را ندارند و تاکنون نیز 540 فرایند صدور مجوز انجام شده است..

مدیرکل اقتصاد و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون نقشه جامع اطلس سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی تهیه شده و در این راستا 500 هکتار از اراضی ملی قابل واگذاری به بخش خصوصی به تفکیک شهرستان احصاء شده است.

وی در ادامه نیز با اشاره به برخی اراضی ملی تملک‌شده استفاده نشده در استان اظهار داشت: هم اکنون اطلاعات آنها در مرحله پایش است.

غفارپور با بیان اینکه هم اکنون بانک اطلاعاتی تمامی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به تعداد چهار هزار نفر سرمایه‌گذار در سطح استان، کشور و خارج از کشور شناسایی شده است بیان کرد: در این رابطه با مشارکت فرمانداران به دنبال شناسایی متقاضیانی هستیم که بتوانند در ایران سرمایه‌گذاری کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/06/06 09:51 ق.ظ | دفعات بازدید: 3476 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot