ARAZKHABAR.IR

رسانه نقش ارزشمندی در ایجاد شور انتخاباتی دارد


رسانه نقش ارزشمندی در ایجاد شور انتخاباتی دارد آراز خبر-رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: رسانه ها نقش پررنگی در رونق بخشی و ایجاد رقابت سالم و مشارکت حداکثری در انتخابات را دارند.

ناصر عتباتی، ظهر روز چهارشنبه در در همایش رسانه و حضور پرشور که در سالن خانه مطبوعات استان برگزار شد، افزود: رسانه ها با روشنگری و با بیان توانمندی ها و ظرفیت های افراد، نقش پررنگی در ایجاد شور انتخاباتی و رقابت سالم و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را دارند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات یک امر بسیار مهم در نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: انتخابات آینه تمام نمایی از مردم سالاری دینی و دموکراسی در ایران است.

عتباتی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در سخنرانی های اخیر خود بر اهمیت انتخابات آینده در شرایط فعلی کشور تاکید داشته اند، خاطر نشان کرد: رسانه ها در پیشبرد ۴راهبرد مد نظر رهبر انقلاب که همان مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت است، نقش ارزشمند دارند.

وی با تاکید به اینکه مجلس یک نهاد نظارتی است و با اهرم های بسیار قوی  خود می تواند نقش پررنگی در جامعه ایفا کند، خاطرنشان کرد: حضور آگاهانه مردم در انتخابات تضمین کننده آینده جامعه است و رسانه ها وظیفه تبیین این رسالت بزرگ را بر مردم دارند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: رسانه ها به عنوان نمایندگان وجدان های بیدار جامعه می توانند، جایگاه، اهمیت و قدرت نظارت یک مجلس انقلابی، متخصص و متعهد را برای جامعه تبیین کنند، لذا تلاش کنیم همه اقدامات در حوزه انتخابات قانونمند باشد.

عتباتی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی خود را مکلف به مقابله با فساد و فساد ستیزی می داند، یادآور شد: دستگاه قضایی استان در مقابله با فساد و مفسدین و شناسایی کانون های فساد با افراد یا دستگاه های تعارف ندارد و فصل الخطاب و اهرم اجرایی دستگاه قضایی نیز قانون است.

وی با اشاره به اینکه  رسانه ها آسیب شناسی کنند تا رفع نقص ها صورت گیرد تا مدیریت شهری دچار تخلف نشوند، افزود: نباید براحتی اجازه بروز تخلف را دهیم لذا در سپردن مدیریت به افراد، صلاحیت، سلامت و تعهد افراد را بررسی کنیم.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز افزود: ایران اسلامی در ۱۱ اسفند یک حادثه تاریخی و یک انقلاب دیگر را نیاز دارد، لذا همگی باید دست در دست هم دهیم تا کشور را در این روز سربلند کنیم. 

نوروزی تصریح کرد: برای مشارکت حداکثری نیازمند تبیین شرایط توسط طلائیه داران عرصه رسانه هستیم.

وی اظهار کرد: رسانه ها در افزایش مشارکت باید پای کار بیایند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/27 02:11 ب.ظ | دفعات بازدید: 3163 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot