ARAZKHABAR.IR

رفع تداخلات بیش از 150هزار هکتار از اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی


رفع تداخلات بیش از 150هزار هکتار از اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی آراز خبر- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۶۰۳ پلاک از ابتدای اجرایی شدن قانون رفع موانع تولید از سال ۱۳۹۴ تاکنون در استان رفع تداخل شده است که مساحت اراضی رفع تداخل شده این پلاک ها در سطح ۱۹۹ هزار و ۹۶۹هکتار است.

مجتبی قلنجی  با اشاره به جایگاه استان از نظر وسعت اراضی، به تبیین دستاوردها و اقدامات انجام گرفته در حوزه رفع تداخلات اراضی کشاورزی استان پرداخت.

قلنجی افزود: از مجموع یک میلیون و ۸۹۱ هزار و ۸۲۰ هکتار از اراضی دارای تداخل استان، در حدود یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۳۳۱ هکتار از اراضی ملی و ۷۵۸ هزار و ۶۴۵ هکتار از اراضی غیر ملی تثبیت مالکیت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با روند کار در طی سال‌های گذشته، بیش از ۲ برابر افزایش عملکرد با تعداد ۶۳۴ پلاک که نشان از همت دبیرخانه کمیسیون رفع تداخلات استان جهت اتمام این مهم را دارد، داشتیم.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: فرآیند اجرای رفع تداخلات اراضی در شهرستان های شوط، ماکو، نقده و اشنویه به اتمام رسیده است و بزودی در سطح شهرستان های شاهین دژ، سلماس، مهاباد، چهاربرج، میاندوآب و پلدشت نیز به اتمام می رسد و تا پایان سال هم در چند تا از شهرستانها نیز روند اجرای این طرح تسریع و به پایان خواهد رسید.

وی ادامه داد: امیدواریم با این حرکت جهادی و رو به جلو تا آخر سال تمامی پرونده‌های مربوط به کمیسیون رفع تداخلات تعیین تکلیف شود و هیچ پلاک بلاتکلیفی در استان وجود نداشته باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/12 09:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 2673 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot