ARAZKHABAR.IR

روابط عمومی ادارات روایت گری مقایسه‌ای داشته باشند


روابط عمومی ادارات روایت گری مقایسه‌ای داشته باشند آراز خبر- رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با تاکید بر روایت گری مقایسه‌ای، گفت: باید برای مردم تبیین شود که دولت را در چه وضعیتی تحویل گرفتیم.

 سپهر خلجی بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آرایش رسانه‌ای دشمن تغییر کرده و شکل آفندی به خود گرفته است، گفت: دشمن امروز نقاط قوت از جمله توان هسته‌ای و حماسه اربعین را مورد هدف قرار داده است.

وی، با اشاره به اینکه درگیر جنگ نفس گیر روایت‌ها هستیم افزود: در این جنگ اگر نتوانیم واقعیت‌ها را درست روایت کنیم، واکنش ما انفعالی و متحمل هزینه‌های سنگینی خواهیم شد.

خلجی گفت: در حوادث سال گذشته به خاطر تأخیر در روایت و یک غفلت در رفع شبهه متحمل خسارت سنگین شدیم.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت، با اشاره به اینکه آنچه امروز رخ می‌دهد یک جنگ ترکیبی با تمرکز بر رسانه و اقتصاد است افزود: میدان این جنگ، افکار عمومی است.

خلجی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تصویری ناکارآمد و ناتوان از دولت ارائه دهد، بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها برای خنثی سازی این تاکتیک دشمن را ضروری دانست.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در تبیین شرایط دولت در شروع کار، تصریح کرد: کشور را زمانی تحویل گرفتیم که مرگ و میرهای کرنایی به روزانه ۷۰۰ نفر می‌رسید. مدارس و دانشگاه‌ها و کسب و کارها تعطیل بود. فضای یاس و ناامیدی حاکم بود. رشد تولید متوقف شده بود و نفوذ در عالی‌ترین سطح را نیز شاهد بودیم.

فروش روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت

خلجی افزود: در چنین شرایطی دولت مردمی توانست ضمن غلبه بر کرونا ، رشد ۴ درصدی تولید، خودکفایی گندم و فروش روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت را رقم بزند. دستاوردهای امروز نه با برجام و نه با FATF حاصل شده است.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با تاکید بر اینکه باید روایت گری های ما مقایسه‌ای باشد گفت: روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی باید با نگاه تبیینی نقش بسیج کنندگی، جریان سازی، هشدار سازی، حمایت کنندگی و ارتباط دهندگی داشته باشند.

خلجی افزود: روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی مدیر عملیات رسانه‌ای هستند که باید راهبری، برنامه ریزی و طراحی عملیات داشته باشند وگرنه در جنگ روایت‌ها شکست خواهیم خورد.

وی یکی از دلایل ضعف در روایت گری را انتخاب نکردن درست نیروهای روابط عمومی دانست و گفت: روابط عمومی یک حوزه تخصصی است که می‌بایست افرادی آشنا به رسانه و با انگیزه سکاندار آن باشند.

باید روایتگری هنرمندانه داشته باشیم

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به اینکه باید روایت گری هنرمندانه داشته باشیم و این نوع روایت گری، آدم خودش را می‌طلبد گفت: در حوزه اطلاع رسانی هنرمندانه با رویکرد روایت صادقانه و باورپذیر باید در قالب‌های اثربخش انجام گیرد.

خلجی رفع شبهات را یک اصل اساسی در جنگ ترکیبی دانست و افزود: هر جا توانسته‌ایم صادقانه روایت گری کنیم و به شبهات پاسخ دهیم آنجا موفق بوده‌ایم.

وی مدیران دستگاه‌های اجرایی را مسئول حوزه اطلاع رسانی دانست و افزود: بر اساس مصوبه دولت، مدیران دستگاه‌های اجرایی مسئول نتیجه سیاستگذاری، اجرا و برنامه ریزی در حوزه اطلاع رسانی هستند و اگر ضعفی وجود دارد ابتدا به خود مدیر پاسخگوست.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت ادامه داد: مدیران در وهله اول باید افراد آگاه به حوزه اطلاع رسانی را برای روابط عمومی انتخاب، سپس با تأمین امکانات لازم از این حوزه حمایت کنند.

خلجی در ادامه تدوین پیوست رسانه‌ای و اطلاع رسانی پروژه‌های کلان را بسیار مهم و الزامی دانست و آن را مورد تاکید قرار داد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/19 07:24 ب.ظ | دفعات بازدید: 3098 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot