ARAZKHABAR.IR

روزانه ۲۶۰ تن مرغ در بازار آذربایجان غربی توزیع می‌شود


روزانه ۲۶۰ تن مرغ در بازار آذربایجان غربی توزیع می‌شود آراز خبر-- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: روزانه ۲۶۰ تن مرغ در بازار آذربایجان غربی توزیع می‌شود.

خسرو شهبازی در خصوص توزیع مرغ در سطح بازار افزود: طی روز شنبه ۲۶۰ تن و روز گذشته نیز ۲۷۰ تن مرغ در بازار توزیع شد در حالی که نیاز استان ۲۲۰ تن مرغ است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب‌های تولید گوشت مرغ در کشور محسوب می‌شود و این استان تأمین کننده مرغ مورد نیاز استان‌های همجوار از جمله آذربایجان شرقی است، ادامه داد: کمبودی در تهیه و عرضه مرغ وجود ندارد و التهاب بازار تا پایان هفته فروکش خواهد کرد.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: طی آبان ماه بیش از ۴ میلیون قطعه جوجه ریزی و از ابتدای آذر تا ۱۱ آذرماه نیز بیش از ۲ میلیون قطعه جوجه ریزی شده و مشکلی وجود ندارد.

شهبازی اظهار کرد: ۱۳ کشتارگاه در استان روزانه نیاز بازار را تأمین می‌کنند.

رئیس جهاد کشاورزی استان از مردم استان درخواست کرد با خرید متعارف، از تقاضای غیرمعمول برای خرید مرغ و ذخیره سازی بیش از نیاز خود در خانه خودداری کنند و با مشارکت در تنظیم بازار کالای اساسی مردم، مسئولان و عوامل اجرایی ذیربط در این زمینه را همراهی کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/13 09:43 ق.ظ | دفعات بازدید: 3011 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot