ARAZKHABAR.IR

روند افزایشی فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی


روند افزایشی فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی آراز خبر-رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: فوتی های روزانه کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته به ۶ نفر رسید که بیشترین رقم طی زمستان امسال است.

علی افشانی افزود: از این تعداد، سه نفر مربوط به خوی و یک نفر مربوط به هریک از شهرستان های میاندوآّب، نقده و شاهین دژ بود.

وی اضافه کرد: با افزوده شدن این تعداد، کل فوت شدگان ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به هفت هزار و ۲۹۹ نفر رسید.

وی بیان کرد: در دی و بهمن ماه امسال شاهد کاهش قابل توجه فوتی ها نسبت به پاییز و تابستان بودیم ولی با افزایش مبتلایان و به تبع آن، بستری ها، تعداد فوتی ها نیز روند افزایشی به خود گرفته است.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۱۳ نفر در استان به کرونا مبتلا و ۱۵۸ نفر شامل حدود ۱۵ درصد مبتلایان در مراکز درمانی بستری شدند.

افشانی اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان ناشی از کرونا در استان به ۶۱۵ نفر رسید که بیشترین میزان از زمان آغاز خیز ششم کرونا در آذربایجان غربی است.

وی از بستری شدن ۱۳۷ نفر در بخش های مراقبت های ویژه مراکز درمانی آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از این تعداد، ۳۶ نفر با ونتیلاتور تنفس دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/11/27 09:48 ق.ظ | دفعات بازدید: 6781 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot