ARAZKHABAR.IR

 ساماندهی بازار مسکن در گرو نظارت بر مشاوران املاک است


 ساماندهی بازار مسکن در گرو نظارت بر مشاوران املاک است آراز خبر - فرماندار ارومیه گفت: نظارت بر فعالیت بنگاه‌های مشاور املاک روند بازار مسکن را ساماندهی می‌کند و این امر مهم باید بدون وقفه پیگیری و انجام شود.

آراز خبر - فرماندار ارومیه گفت: نظارت بر فعالیت بنگاه‌های مشاور املاک روند بازار مسکن را ساماندهی می‌کند و این امر مهم باید بدون وقفه پیگیری و انجام شود.

غلامحسین عماری عصر سه‌شنبه در جلسه ساماندهی بنگاه‌های معاملات مسکن اظهار کرد: نظارت بر این واحدهای صنفی با تاکید مقام عالی استان با جدیت اجرایی و دنبال می‌شود و با متخلفان این صنف نیز برخورد جدی صورت می‌گیرد.

وی افزود: حضور و مشارکت همه جانبه تمام دستگاه‌های مرتبط در نظارت بر فعالیت بنگاه‌های مشاور املاک لازم و ضروری بوده و این امر روند نظارت‌ها را تسهیل می‌کند.

اهتمام وزارت راه و شهرسازی بر نظارت و ساماندهی بنگاه‌های مشاور املاک

نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشور نیز در این جلسه گفت: نظارت و ساماندهی بر فعالیت بنگاه‌های مشاور املاک با هدف ساماندهی بازار مسکن از مسایل مورد توجه بوده و بر این مساله اهتمام ویژه‌ای وجود دارد.

یقینی اضافه کرد: باید هماهنگی ویژه‌ای بین دستگاه‌های اجرایی مربوطه در خصوص نظارت بر بنگاه‌های مشاور املاک وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: مسوولان اجرایی مسایل و موانع را اعلام کنند تا مشکلی در روند اجرای طرح ساماندهی و نظارت بر فعالیت بنگاه‌های مشاور املاک وجود نداشته باشد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه، گفت: طرح نظارت بازرسان مسکن بر بنگاه‌های املاک انجام شده و اجرای این طرح در سطح شهرستان‌های آذربایجان غربی با جدیت دنبال می‌شود.

جلال تقی دخت افزود: تیم‌هایی متشکل از ۴۰ ناظر از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مربوطه بازرسی‌های مشترک از بنگاه‌های معاملات املاک در سطح شهرستان‌ها را بر اساس موارد ۹ گانه نظارت، انجام می‌دهند.

در ادامه این جلسه طی حکمی مهندس قاسم طالب زاده رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به عنوان عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشور و نماینده این کارگروه در طرح گشت‌های مشترک ساماندهی مشاوران املاک در آذربایجان‌غربی منصوب شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/10 09:56 ب.ظ | دفعات بازدید: 3183 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot