ARAZKHABAR.IR

سردار دلها، زنده در دل تاریخ


سردار دلها، زنده در دل تاریخ آراز خبر-صبحگاه جمعه ۱۳دی ۱۳۹۸بود که خبری تلخ و شوکه کننده سراسر دنیا را تکان داد.
سردار قاسم سلیمانی به همراه برخی از همراهانشان در حمله آمریکایی ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

سردار سلیمانی به عنوان شاگردی لایق در مکتب ولایت بود و زندگی خود را وقف اسلام و کشور کرد و نتیجه ۴۰ سال مجاهدت فی سبیل الله خود را با شهادت گرفت.

شهید سلیمانی یک مکتب بود که با به شهادت رسیدن نه تنها فراموش نشد بلکه به برکت خون پاکش هزاران سلیمانی در ایران و جهان و به ویژه منطقه مقاومت پرورش یافت و مقاومت مردم به ویژه جوانان غزه در چند ماه اخیر را به جرات می توان نمونه از پرورش یافتگان مکتب سردار دلها دانست.

طوفان الاقصی نتیجه مجاهدتهای سربازانی همچون شهید سلیمانی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تسلیت سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: حرکت سردار سلیمانی روند حرکت استکبار را در منطقه عوض کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: شکست توطئه های آمریکا و صهیونیست ها در زمینه تحریم‌های اقتصادی ایران و مقاومت ۹۰ روزه مردم غزه در برابر تجاوزهای وحشیانه رژیم‌صهیونیستی و استیصال صهیونیست ها همه به شخصیت سردار سلیمانی بازمی گردد.

وی اظهار کرد: طوفان الاقصی و نقشه بر آب کردن نقشه‌های آمریکا، همه نتیجه مجاهدت‌های سردار سلیمانی و شهدایی مانند سید رضی موسوی است.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: یکی از توصیه‌های سردار سلیمانی در وصیت‌نامه‌اش این است که از رهبری اطاعت کنیم، چون اطاعت از رهبری، مسیر حق است.

شهادت سردار سلیمانی موجب تقویت اتحاد در بین ملت ایران و جبهه مقاومت شد

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: جهاد فی سبیل االله، خدمت در گمنامی، ولایت مداری و بصیرت داشتن از ویژگی های سرادر سلیمانی بود.

حجت الاسلام جواد مجتهد شبستری با اشاره به اینکه همه مردم کشورهای منطقه مدیون و مرهون زحمات و خدمات سردار سلیمانی هستند، تصریح کرد: شهادت سردار سلیمانی موجب تقویت اتحاد در بین ملت ایران و جبهه مقاومت شد.

وی با اشاره به اینکه ترور سردار سلیمانی نشان از ظلالت و داشتن خوی وحشی گری آمریکا و دشمنان اسلام و ایران است، خاطر نشان کرد: دشمن در خیال خود فکر کرد که با به شهادت رساندن سردار سلیمانی راه و هدف ایشان فراموش می شود و جبهه مقاومت تضعیف می شود در حالی که شهید سلیمانی بسیار ترسناک تر از سردار سلیمانی است.

حجت الاسلام مجتهد شبستری اظهار کرد: حضور سردار سلیمانی در هر جایی که مظلوم مورد ظلم واقع می شود نشان از این دارد که تنها راه مقابله با استکبار و ظلم، مقاومت و ایستادگی و اتحاد تمامی مسلمانان است که متاسفانه برخی کشورهای مسلمان اکنون در جنگ غزه کوتاهی کرده و جز ایران و چند کشور همگی مسلمانان بی گناه غزه را تنها گذاشته اند.

وی یاد آور شد: نیاز است در شرایط فعلی کشور وصیت نامه سردار سلیمانی در جامعه بازخوانی و تبیین شود و ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی در بین نسل جدید شناسانده شود.

سردار سلیمانی مرد عمل بود

حجت الاسلام عسگر دیرباز، دیگر نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری  افزود: سردار سلیمانی مردم عمل بود و با عمل و خدمت جهادی به مردم به سردار دلها تبدیل شد.

حجت الاسلام دیرباز اظهار کرد: پشتیبانی از ولایت یکی از توصیه های سردار سلیمانی به مردم ایران بود و خودشان نیز تا لحظه آخر خود را سرباز مردم و ولایت می دانستند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی به مردم و مدیران نشان داد که برای عزیز شدن پیش خدا و مردم باید در عمل و گفته صادق بود و فی سبیل لله کار کرد.

این نماینده مجلس خبرگان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی پرچم اقتدار جبهه مقاومت را به اهتزاز درآورد و تا آخرین لحظه مقاومت کرد، تصریح کرد: مقاومت مردم فلسطین نیز برگرفته از همین ایستادگی و ظلم ناپذیری سردار سلیمانی است و امیدواریم با این ایستادگی به زودی مسلمانان غزه پیروز شوند و رژیم صهیونیسم برای همیشه از بین برود.

روحیه مقاومت و ایستادگی سردار سلیمانی و همراه بودن با ولایت و کار شبانه روزی و مجاهدانه ایشان باید الگویی برای همه ما در هر جا و هر مسئولیتی باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/13 12:39 ب.ظ | دفعات بازدید: 3680 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot