ARAZKHABAR.IR

سرمایه گذاری 2 هزار و 179 میلیارد ریالی در حوزه صنعت آذربایجان غربی


سرمایه گذاری 2 هزار و 179 میلیارد ریالی در حوزه صنعت آذربایجان غربی رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: طی شش ماه نخست امسال 2 هزار و 179 میلیارد ریال در حوزه صنعت استان سرمایه گذاری انجام شده و 183 درصد از برنامه تحقق یافته است.

به گزارش آرازخبر، غلامرضا بابایی با بیان اینکه در سال رونق تولید برای سازمان های استانی نیز متناسب با 7 محور اصلی برنامه های وزارتخانه، برنامه هایی مشخص و اهدافی تدوین گردید، اظهار داشت: با توجه به این اهداف عملکرد 6 ماهه استان ها مورد ارزیابی قرار گرفت و استان آذربایجان غربی رتبه اول کشوری در بین سازمان های صمت کشور را احراز نمود.

وی افزود: یکی از اهداف ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان های استانی صدور پروانه بهره برداری برای واحد های جدید صنعتی و توسعه ای بود، هدف تعیین شده برای آذربایجان غربی در 6 ماهه نخست سال جاری 80 واحد بود که در بازه زمانی مورد اشاره 120 فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای در استان صادر گردیده است که 126 درصد از برنامه تحقق یافته است.

بابایی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال از دیگر اهداف وزارت متبوع بوده اعلام کرد: هدف تعیین شده برای آذربایجان غربی در 6 ماهه نخست سال جاری ایجاد اشتغال برای 850 نفر در استان بوده که در همین بازه زمانی برای 880 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شده است که 104 درصد هدف تعیین شده تحقق یافته است.

وی تصریح کرد: در خصوص جذب سرمایه گذاری در حوزه صنعت استان هدف مشخص شده برای 6 ماهه نخست امسال یک هزار و 400 میلیارد ریال بود که خوشبختانه در مدت زمان فوق 2 هزار و 179 میلیارد ریال در حوزه صنعت استان سرمایه گذاری انجام شده است و 183 درصد از برنامه تحقق یافت است.

بابایی به راه اندازی واحد های غیر فعال استان در 6 ماهه نخست سال 1398 نیز اشاره کرد و گفت: در برنامه های ابلاغی وزارت صنعت، معدن وتجارت برای استان آذربایجان غربی فعال سازی 12 واحد صنعتی راکدپیشبینی شده بود که در بازه زمانی اعلام شده 27 واحد راکد به چرخه تولید بازگردانی و 314 درصد از برنامه مشخص شده برای استان محقق گردید.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی تاکید کرد: رسیدن به اهداف سازمانی تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن وتجارت و کسب رتبه برتر در حوزه عملکر رونق تولید نتیجه تلاش ها و فعالیت های مجدانه همکاران ستادی و شهرستانی سازمان است که به نوبه خود این توفیق را به یکا یک ایشان تبریک می گویم.تاریخ: 1398/10/22 11:47 ق.ظ | دفعات بازدید: 6372 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot