ARAZKHABAR.IR

سند جامع توسعه گردشگری در استان آذربایجان غربی تصویب شده است


سند جامع توسعه گردشگری در استان آذربایجان غربی تصویب شده است مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت:سند جامع توسعه گردشگری در استان آذربایجان غربی تصویب شده است و این در حالی است که نزدیک به 80 درصد استان های کشور این سند را ندارند.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،جلیل جباری  در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد:در حال حاضر ۴۶پروژه گردشگری در قالب ۸ مجتمع گردشگری در استان در دست اجرا است.

وی کل تاسیسات گردشگری استان را  ۲۸۱ واحد، بیان کرد و گفت:کل اتاق های اقامتی استان ۲ هزار و ۸۹ اتاق است و تاکنون ۲۱مورد گواهی گردشگری سلامت نیز در استان صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به اینکه شعار هفته گردشگری امسال "نگرش نو به گردشگری" است، تصریح کرد: ۲۷عنوان برنامه در این هفته اجرا و در روزهای آتی اجرا می شود.

جباری با تاکید به اینکه صدور مجوزها به صورت الکترونیکی انجام می شود، اظهار کرد: میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان در یک سال اخیر با پرداخت ۵۰میلیارد تومان تسهیلات در زمینه صنایع دستی برای ۵۳۸ فقره طرح و اشتغال زایی برای ۵۰۰ نفر و ۲۳۱میلیارد تومان برای ۳۱طرح گردشگری با اشتغالزایی برای ۴۹۸نفر رتبه دوم کشور را در اعطای تسهیلات به تولید کنندگان صنایع دستی کسب کرد.

جباری با تاکید به اینکه امسال بسته های سرمایه گذاری و صدور مجوز بی نام برای سرمایه گزاری در نظر گرفته، یاد آور شد: ۴۲باب آبگرم در استان شناسایی شده که از طریق این بسته سرمایه گذاری  به ۲باب آبگرم در چالدران و قطور مجوز صادر شده و به بهره برداری رسیده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: امسال ۷۸ عنوان پروژه در کمیته برنامه ریزی استان بااعتبار ۶۰میلیارد تومان مصوب شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد. 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/07/10 09:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 3597 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot