ARAZKHABAR.IR

سند دارشدن ۴۹درصد اراضی کشاورزی آذربایجان غربی


سند دارشدن ۴۹درصد اراضی کشاورزی آذربایجان غربی آراز خبر- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: مالکان ۴۱ هزار قطعه زمین زراعی که شامل ۴۹ درصد از اراضی کشاورزی استان بوده، سند تک برگ دریافت کردند.

آراز خبر- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: مالکان ۴۱ هزار قطعه زمین زراعی که شامل ۴۹ درصد از اراضی کشاورزی استان بوده، سند تک برگ دریافت کردند.

مجتبی قلنجی  با بیان اینکه این استان دارای یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی است، ادامه داد: آذربایجان غربی یکی از سه استان پیشتاز در زمینه صدور اسناد اراضی کشاورزی و رفع تداخلات است.

به گفته وی آذربایجان غربی در رفع تداخلات اراضی ملی با کشاورزی قدم‌های مطلوبی برداشته است که تاکنون به مساحت بیش از یک میلیون و ۴۲۴ هزار هکتار از اراضی دارای تداخل مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و به میزان ۱۵۳ هزار و ۱۷۱ هکتار رفع تداخل شده است.

قلنجی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از سرمایه گذاری در این بخش حدود ۱۷ هکتار زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی واگذار شده است، گفت: در سال گذشته ۷۴۰ هکتار از اراضی ملی و دولتی جهت سرمایه گذاری به طرح‌های غیر کشاورزی و چهار هکتار هم در زمینه طرح‌های وابسته به کشاورزی به شرکت‌های دانش بنیان واگذار شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: صدور سند برای اراضی کشاورزی از جمله مهمترین پیش‌نیازهای اقتصادی شدن کشاورزی محسوب می‌شود و بخش عمده‌ای از مشکلات مالی کشاورزان با صدور سند تک برگ کشاورزی قابل حل است.

وی با اشاره به ضرورت افزایش تعامل و هماهنگی بین دستگاه اجرایی ذیربط در این زمینه،گفت: مشکلات و چالش های موجود به منظور تسریع در صدور اسناد اراضی کشاورزی استان باید شناسایی و برنامه ریزی دقیق تری برای تسریع در عملیات اجرایی کار تا پایان سال جاری انجام‌ گیرد.

قلنجی اضافه کرد: آذربایجان غربی دارای ۱۹ شهرستان بوده و ۲۲ واحد گشت حفظ کاربری در شهرستان‌ها فعال است که علاوه بر این گشت ها در سطح ۶۵ مرکز جهاد کشاورزی واقع در دهستان‌های استان همکاران مستقر بوده و به صورت مستمر گزارشات را به صورت میدانی اعلام و پیگیری می‌کنند و در این راستا امسال بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر گشت زنی انجام شده است.

وی از تمامی مردم استان درخواست کرد که برای حفاظت از اراضی کشاورزی برای نسل های آینده درجهت جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی مشارکت کنند و تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی ۱۳۱ گزارش دهند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/15 02:38 ب.ظ | دفعات بازدید: 2732 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot