ARAZKHABAR.IR

سه کانون تب‌برفکی در مهاباد شناسایی شد


سه کانون تب‌برفکی در مهاباد شناسایی شد آراز خبر- رییس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: با شیوع بیماری دامی تب‌برفکی در این شهرستان سه کانون این بیماری در دام های سنگین شناسایی و از گسترش آن جلوگیری شد.

عباس آغاز در این زمینه اظهار کرد: با شیوع بیماری دامی تب‌برفکی در این شهرستان سه کانون این بیماری در دام‌های سنگین شناسایی و از گسترش آن جلوگیری شد.

افزود: کارشناسان این شبکه توانستند سه کانون بیماری تب‌برفکی را در بین دام‌های سنگین این شهرستان شناسایی کنند و در شعاع سه کیلومتری این کانون‌ها مایه کوبی دام‌ها را انجام شد.

آغاز تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری تب برفکی در منطقه میادین دواب این شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و روش‌های مقابله با شیوع بیماری و ضدعفونی کردن جایگاه‌های دام در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: دامداران باید در این ایام از هرگونه جابجایی دام بدون اخذ مجوز بهداشتی و قرنطینه‌ای و ورود افراد متفرقه به محوطه دامداری خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه بیماری دامی با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ شبکه دامپزشکی مهاباد تماس بگیرند.

با توجه به افزایش عوامل خطر این بیماری در آذربایجان غربی برای کنترل و پیشگیری از گسترش آن، جمعیت دامی استان زیر پوشش واکسیناسیون قرار دارد.

بیماری تب برفکی یک بیماری مخصوص دام بوده که به شدت واگیر است، که ایجاد تب شدید، آبریزش ازدهان، وجود کف در دهان، زخم‌شدن دهان و سم و لنگش حیوان از علائم بیماری تب برفکی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/15 04:23 ب.ظ | دفعات بازدید: 2767 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot