ARAZKHABAR.IR

شاخص‌های اقتصادی کشور ارتقا یافته است


شاخص‌های اقتصادی کشور ارتقا یافته است آراز خبر-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اقدامات بسیار موثری در راستای ارتقای شاخص‌های اقتصادی در کشور به ویژه رشد اقتصادی صورت گرفته، گفت: این شاخص در حوزه صنعت نفت کشور طبق اعلام بانک مرکزی به ۱۶.۵ درصد رسیده که رقمی بسیار قابل توجه است.

 سید صولت مرتضوی صبح امروز در نشست صمیمی با فعالان بخش تعاون آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: معدل رشد اقتصادی در کشور در حال حاضر 6.2 درصد است که در این خصوص شاهد پیشرفت های بسیار زیادی نسبت به سال‌های گذشته هستیم.

وی افزود: در سال 1399 و نیمه اول 1400 دیپلماسی اخم و لبخند سبب توقف 90 درصد نفتکش‌های مملو از نفت در آب‌های آزاد شده و عدم وجود بازار فروش، رکود اقتصاد نفتی در کشور را رقم زد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به عبور جمهوری اسلامی ایران از رکود نیز اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم امروز با عبور از رکود اقتصادی به دنبال ثبات در کشور است.

وی با بیان اینکه فعالان تعاون و کارآفرینان، چشمه جوشان اشتغال کشور و پشتوانه فکری و اقتصادی دولت هستند، بیان کرد: کارآفرینان و بخش تعاون، جلوه عدالت گستری نظام جمهوری اسلامی ایران و چشمه جوشان اشتغال کشور هستند.

مرتضوی در ادامه کارآفرینان را پشتوانه دولت دانست و خاطرنشان کرد: با پشتکار کارآفرینان و تجربه فعالان بخش تعاون و مزیت‌های این استان، امیدواریم روزی آذربایجان‌ غربی پایتخت بخش تعاون کشور باشد.

وی با بیان اینکه صاحب‌نظران بر این باور هستند که دهه 1400 زمان رشد اقتصادی کشور ایران خواهد بود، تصریح کرد: مزیت‌های آذربایجان غربی در کمتر استانی وجود داشته و باید از ظرفیت 5.5 میلیون تن برداشت محصولات زراعی، در راستای رشد اقتصادی بیشتر این استان استفاده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همچنین با بیان اینکه دولت حمایت گر و سیاست گذار بوده، افزود: دولت سیزدهم اساس را بر اقتصاد تعاونی و بخش خصوصی گذاشته و در صدد حمایت بیشتر از تعاونی‌ها و توسعه فرهنگ تعاون در کشور است.

وی در پایان با اشاره به کارهای تخصصی در زمینه تعاون، گفت: اساس فعالیت بانک تعاون برای فعالان بخش تعاون در نظر گرفته شده و دولت سیزدهم اعتبار این بانک را در این خصوص افزایش داده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/30 01:32 ب.ظ | دفعات بازدید: 3485 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot