ARAZKHABAR.IR

 شاخص های توسعه آذربایجان‌غربی ‌ارتقاء یافت


 شاخص های توسعه آذربایجان‌غربی ‌ارتقاء یافت آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: یکصدمین هفته حضور میدانی در واحدهای تولیدی، امروز با همراهی تیم اقتصادی استان جهت بررسی و رفع مشکلات بخش تولید آذربایجان غربی برگزار شد.
  •  

محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از دو واحد تولیدی در ارومیه، بررسی و رفع مشکلات واحدهای راکد، نیمه فعال و فعال استان را از اهداف اصلی یکشنبه های حمایت از تولید معرفی کرده و افزود: در یکصد هفته یکشنبه های حمایت از تولید، توانستیم شناخت کاملی از مشکلات و موانع تولید در آذربایجان غربی داشته و با جمع بندی مسائل، تصمیمات لازم درخصوص رفع مشکلات اتخاذ شود.

وی همچنین برگزاری یکصد یکشنبه حمایت از تولید را نمایی از عزم جدی تیم اقتصادی استان برای رفع مشکلات بخش تولید آذربایجان غربی دانسته و خاطرنشان کرد: در این 100 هفته یکشنبه های حمایت از تولید، بیش از 580 مصوبه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی ثبت و حدود 80 درصد مصوبات مربوطه اجرایی شده است.

استاندار آذربایجان غربی به رفع مشکلات تولیدگران استان در حوزه شرکت های زیرساخت و خدمات رسان نیز اشاره کرده و افزود: احصاء مسائل حوزه‌های مالیاتی و بیمه‌ها و تامین سرمایه ثابت و در گردش برای رفع مشکلات و توسعه واحدهای تولیدی، بخش دیگری از اقدامات می‌باشد که گام های بلندی در این راستا برداشته شده است.

معتمدیان همچنین به برگزاری 190 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز اشاره کرده و یادآور شد: مشکلات واحدهای تولیدی در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی، در دو سال گذشته بررسی و تصمیمات و مصوبات لازم اتخاذ و اجرا شده است.

وی در ادامه با تاکید بر تداوم روند کمک به رفع موانع تولید و توسعه واحدهای تولیدی استان، افزود: 1 هزار و 300 مصوبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی در راستای رفع مشکلات و موانع تصویب شده که 588 مصوبه مختص یکشنبه های حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری بوده است.

استاندار آذربایجان غربی به تاثیرات حمایت از تولید در بهبود آمارهای توسعه‌ای استان نیز اشاره کرده و اظهار داشت: ارتقای شاخص‌های توسعه در حوزه‌هایی چون نرخ اشتغال و کاهش بیکاری در آذربایجان‌غربی، بیانگر ریل گذاری ها و اجرای صحیح برنامه‌ها است.

معتمدیان در پایان با اشاره به افزایش آمار اشتغال و درآمد در آذربایجان‌غربی علیرغم تحریم‌های ظالمانه، افزود: مدیران اقتصادی استان، حضوری مستمر در کنار تولیدگران آذربایجان‌غربی که نقش مهمی در تولید و توسعه استان دارند، در دولت سیزدهم داشته‌اند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/18 03:36 ب.ظ | دفعات بازدید: 3322 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot