ARAZKHABAR.IR

شرکت در انتخابات بر همگان واجب است


شرکت در انتخابات بر همگان واجب است آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به انتخابات امروز افزود: شرکت در انتخابات بر همگان واجب است و استنکاف از این امر مهم، جایز و قابل قبول نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی،  در خطبه های نماز جمعه امروز ارومیه که در مصلای امام خمینی ارومیه برپا شد، با بیان اینکه هر آنچه نظام اسلامی را حفظ و تقویت کند واجب است و هر عملی سبب اخلال در نظام شود حرام است، گفت: انتخابات یک حق برای مردم است و هر کسی حق اجتماع را رعایت نکند باید در نزد خداوند جوابگو باشد. 

وی ادامه داد: ترک میدان حضور جایز نیست، لذا همه آحاد مردم، زمانی که رهبر جامعه دعوت به مشارکت می کند، باید لبیک گفته و مشارکت کنند.

امام جمعه ارومیه با قدردانی از رعایت مسایل اخلاقی و قانونی توسط کاندیداها در دوران تبلیغات افزود: بروز برخی بداخلاقی و تهمتها توسط کاندیداها در دوران تبلیغات انتخابات، شایسته نظام اسلامی نیست و ضروری است آداب انتخابات و تبلیغات فرهنگسازی شود.

وی با اشاره به اخبار غزه و جنایات صهیونیستی گفت: نباید نسبت به این اخبار عادت کرد بلکه باید نفرت از صهیونیسم را به خاطر جنایاتشان در دل زنده نگه داریم. 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به روز احسان و نیکوکاری در تقویم کشور اظهار کرد: به موضوع احسان و نیکوکاری در دین اسلام بسیار تاکید شده است، لذا افرادی که استطاعت مالی دارند از اموال خود احسان کنند. 

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: فرهنگ قرض الحسنه را باید در جامعه تقویت کرد. 

نماینده ولی فقیه در استان با انتقاد از ترافیک شهر ارومیه تصریح کرد: شورای شهر و مدیریت شهری نسبت به حل معضل ترافیک و سد معبر ارومیه باید برنامه ریزی کند. 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/11 01:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 2848 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot