ARAZKHABAR.IR

شناسایی بازماندگان از تحصیل اولویت‌ آموزش و پرورش آذربایجان غربی است


شناسایی بازماندگان از تحصیل اولویت‌ آموزش و پرورش آذربایجان غربی است آراز خبر=- استاندار آذربایجان غربی گفت: برنامه‌ریزی برای شناسایی بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل کرده‌ها و باز گرداندن آنها به چرخه آموزش اولویت‌ آموزش و پرورش در این استان است.

آراز خبر=- استاندار آذربایجان غربی گفت: برنامه‌ریزی برای شناسایی بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل کرده‌ها و باز گرداندن آنها به چرخه آموزش اولویت‌ آموزش و پرورش در این استان است.

محمدصادق معتمدیان روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش افزود: برای شناسایی بازماندگان و تارکان تحصیل در استان، فرمانداران و روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق ۲۴ گانه موظفند تا شیوه‌نامه و طرح خود را تهیه کرده و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه بهره‌مندی از ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای شناسایی بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل کرده‌ها لازم است، ادامه داد: کار میدانی توسط بخشداران و دهیاران در سطح آبادی‌ها و روستاها یکی از اقدامات مهم در این زمینه است.

استاندار آذربایحان غربی اظهار کرد: از همه ظرفیت‌های دولتی و حاکمیتی باید برای این منظور استفاده شود و بعد از مشخص شدن شیوه‌نامه این امر ضرب العجل لازم باید تعیین شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل فضای آموزشی در این زمینه زیاد تاثیرگذار نیست، یادآور شد: در زمینه بازماندگان از تحصیل این استان در رده‌های آخر کشور قرار دارد و لازم است در سه ماهه تابستان نسبت به شناسایی افراد باقی مانده و شناسنایی نشده، اقدام شود.

معتمدیان با بیان اینکه وضعیت هر شهرستان در این باره باید به تفکیک مشخص شود، اضافه کرد: لازم است که متناسب با جامعه آماری شهری و روستایی در این راستا برنامه‌ریزی شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: در زمینه یکی از علل بازماندگی از تحصیل که می‌تواند فقر مالی برخی خانواده‌ها باشد در شورای نهادهای حمایتی استان مشکلات مالی قابل حل بوده و با یک تقسیم کار اساسی نباید اجازه داد به علت فقر مالی فردی از تحصیل باز بماند.

وی با اشاره به نقش سپاه و بسیج و بهره مندی از ظرفیت‌های مردمی تاکید کرد: باید از این ظرفیت مهم در زمینه فرهنگ سازی استفاده شود.

معتمدیان بر نقش مهم فرمانداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و روحانیان تاکید کرد و افزود: مراجعه چهره به چهره توسط بخشداران و معتمدان محلی برای جذب بازماندگان از تحصیل و تارکان تحصیل لازم است.

وی بر پیوست رسانه‌ای و فرهنگی این موضوع تاکید کرد و ادامه داد:آاماده حمایت از طرح‌های ارائه شده در زمینه شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل هستیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/29 03:59 ب.ظ | دفعات بازدید: 2794 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot