ARAZKHABAR.IR

شهرداری ارومیه طرح جامع پسماند را اجرا کند


شهرداری ارومیه طرح جامع پسماند را اجرا کند آراز خبر- نایب رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: اجرای طرح جامع پسماند این شهر یکی از اولویت‌های شورا و مدیریت شهری است که برای راحتی مردم، شهرداری باید آن را اجرا کند.

آراز خبر- نایب رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: اجرای طرح جامع پسماند این شهر یکی از اولویت‌های شورا و مدیریت شهری است که برای راحتی مردم، شهرداری باید آن را اجرا کند.

مرتضی منافی  افزود: یکی از برنامه‌هایی که باید در اولویت شهرداری ارومیه در راستای آسایش جمعیت این شهر گسل شود موضوع پر پیچ و خم پسماند است.

وی اظهار کرد: طرح جامع پسماند شهر ارومیه برگرفته از آثار فراخور در کشور است که جلوه‌ای موثر در خصوص تفکیک زباله‌ها است.

منافی جمع آوری و تفکیک زباله از مبدا به مقصد را اصل مهم اجرای طرح جامع پسماند دانست و گفت: این موضوع یکی از مباحث جدی در جلسات مختلف کمیسیون خدمات شهری شورا است که تصمیم‌های خوبی در این رابطه نیز گرفته شده است.

رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه با تاکید بر لزوم جذب منابع ملی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح جامع پسماند شهر ارومیه شهرداری اقدامات لازم را در خصوص جذب منابع ملی برای پیشبرد امور طرح جامع پسماند تلاش کند.

وی یادآور شد: در کنار اجرای تمامی پروژه‌ها و عملیات پسماند نباید فرآیند تبیین فرهنگ را فراموش کرد.

منافی تاکید کرد: فرهنگسازی و آموزش طرح جامع پسماند شهر ارومیه در بین مدارس و ادارات باید در برنامه کاری مدیریت شهری و سازمان پسماند شهرداری باشد.

وی با اشاره به توجه مردم به امر تفیکی زباله‌ها ادامه داد: برای افزایش مشارکت شهروندان در کاهش تولید پسماند نیز در مسیر تفکیک زباله از مبدا و حذف زباله گردی نیز نیازمند همراهی مردم کنار شهرداری و شورای شهر هستیم.

به گفته وی، با سوزاندن و دفن زباله، آسیب‌هایی در منطقه شهری ایجاد می‌شود لذا نیازمند توجه ویژه و راهکاری برای جلوگیری از خسارت‌های زیست محیطی است.

منافی با اشاره به قوانین اجرایی طرح جامع پسماند اظهار کرد: اهداف ۶ گانه و راهبردهای ۱۲ گانه طرح جامع پسماند شهر ارومیه نیز باید مدیریت شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/02 11:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 2980 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot