ARAZKHABAR.IR

شهرک گردشگری به وسعت 200 هکتار در ارومیه ایجاد می شود


شهرک گردشگری به وسعت 200 هکتار در ارومیه ایجاد می شود شهردار ارومیه گفت:  شهرک گردشگری با هدف توسعه صنعت گردشگری در فضایی به وسعت 200 هکتار در ارومیه  ایجاد می شود.

به گزارش آرازخبر، محمد حضرت پور با اشاره به همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا ء (ص) در تحقق پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری ارومیه، اظهار داشت: قرارگاه خاتم الانبیاء یکی از محورهای توسعه کشور در حوزه عمرانی است و شهرداری ارومیه نیز جهت تحقق پروژه های عمرانی  چندین جلسه با قرارگاه برگزار کرد لذا برای  اجرای چند پروژه عمرانی با قرارگاه  انعقاد تفاهم نامه صورت گرفت .
وی با بیان اینکه فاز دوم توسعه شهر ارومیه دارای چند کلید واژه اساسی چون در حوزه پسماند و گردشگری است، اضافه کرد: در حال حاضر مقوله پسماند و دفن آن یکی از دغدغه های اساسی  مردم بصورت پیوسته است و در این خصوص یعنی ساماندهی پسماندهای شهری انعقاد  تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء صورت گرفت که بزودی تبدیل به قرارداد می شود اگر چه در گذشته با چند شرکت خارجی درباره ساماندهی پسماند و تبدیل زباله به انرژی مذاکره انجام شده بود اما بدلیل وجود تحریم ها موفق به عقد قرارداد نشدیم.
شهردار ارومیه با اشاره به ایجاد شهرک گردشگری و امضای تفاهم نامه در این خصوص با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، اظهار کرد:  حضور گردشگران داخلی و خارجی در آذربایجان غربی یک نعمت بزرگ است و در این خصوص نیازمند یک سری زیر ساخت های گردشگری هستیم هر چند که شهرداری ارومیه جهت توسعه صنعت گردشگری دهکده تفریحی و گردشگری را با ایجاد زیر ساخت ها در آن برای گردشگران مهیا کرد  اما  به اندازه ای که بتوانیم ازگردشگران استقبال کنیم هنوز به آن دست نیافته ایم.
وی با بیان اینکه شهرک گردشگری در فضایی به وسعت 200 هکتار در اطراف شهر ارومیه ایجاد می شود، تصریح کرد:  امید است با احداث این شهرک و حفظ محیط زیست و اجرای زیر ساخت های لازم صنعت گردشگری را در ارومیه  توسعه دهیم .
حضرت پور با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری 174 هزار گردشگر خارجی  وارد آذربایجان غربی شده است، بیان کرد: این میزان ورود گردشگر خارجی به استان در مقایسه با سال گذشته دوبرابر افزایش رشد داشته است و تعداد حضور گردشگر خارجی در سال گذشته به تعداد 87 هزار گردشگر بود .
وی افزود: حضور این تعداد گردشگر با توسعه زیر ساخت ها و همچنین برگزاری مسابقات جهانی والیبال و معرفی ارومیه به جهانیان  رقم خورده است و در تلاشیم زیر ساخت های بیشتری  جهت توسعه صنعت گردشگری ایجاد کنیم.
شهردار ارومیه گفت: همچنین با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در خصوص راه اندازی خط دوم تراموای شهری ارومیه و ساخت یادمان شهید باکری انعقاد تفاهم نامه صورت گرفت.
به گفته وی شهرداری ارومیه با قرارگاه خاتم الانبیاء جهت تحقق پروژه های عمرانی به ارزش ریالی بیش از 5 هزار میلیارد تومان  عقد تفاهم نامه تا سال  1404 و تحقق افق 1404 یعنی ارومیه شهری  سبز، سالم ، فرهنگی، مجهز به حمل و نقل ریلی و فناوری نوین اطلاعات و برخوداری مردم  از اقتصاد پویا صورت گرفت.  
شهردار ارومیه عنوان کرد: در تلاشیم با احداث کمربندی دوم و در راستای آن کاهش ترافیک یکی از محورهای افق 1404 شهر ارومیه یعنی شهر پاک و سالم را تحقق بخشیم.تاریخ: 1398/09/09 02:02 ب.ظ | دفعات بازدید: 3884 | چاپ