ARAZKHABAR.IR

صادرات بیش از یک میلیون تن کالا از گمرکات و بازارچه های آذربایجان غربی


صادرات بیش از یک میلیون تن کالا از گمرکات و بازارچه های آذربایجان غربی رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: طی 10 ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 121 هزارتن انواع کالا به ارزش یک هزار و 600 میلیون دلار از بازارچه های مرزی و گمرکات استان به کشور های همسایه، آسیایی و اروپایی صادر شده است.

به گزارش آرازخبر، غلامرضا بابایی در بازدید از پایانه های مرزی پلدشت و بازرگان اظهار داشت: در 10 ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 121 هزارتن انواع کالا به ارزش یک هزار و 600 میلیون دلار از بازارچه های مرزی و گمرکات استان به کشور های همسایه، آسیایی و اروپایی صادر شده است.

وی افزود: از مقدار صادرات انجام شده از مرز های استان 595 هزار تن کالا به ارزش 888 میلیون دلار از بازارچه های مرزی استان و 526 هزار تن به ارزش 712 میلیون دلار از گمرکات استان انجام شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: عمده کالاهای صادراتی از کشور انواع فرآورده های نفتی بجز بنزین، انواع محصولات کشاورزی، آبمیوه، کنسانتره، انواع لوازم خانگی، انواع پلیمرهای پروپیلن، محصولات لبنی، ... می باشد.

بابایی بیان کرد: عمده کشور های مقصد صادرات کالاهای تولید داخل کشور آلمان، صربستان، یوگسلاوی، روسیه، کویت، رومانی، بلغارستان، هند، کشور های عربی و آسیای میانه می باشند.

وی در ادامه افزود: همچنین در مدت زمان مشابه سال جاری 504 هزار تن کالا از گمرکات و بازارچه های استان به ارزش یک هزار و 431 میلیون دلار وارد کشور شده است که از این مقدار 422 هزار تن به ارزش 569 میلیون دلار از گمرکات استان و 82 هزار تن به ارزش 152 میلیون دلار از بازارچه های مرزی استان وارد شده است.


برچسب ها: صنعت و معدن

تاریخ: 1398/11/15 10:50 ق.ظ | دفعات بازدید: 6155 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot