ARAZKHABAR.IR

صدور بیش از ۱۸۹ هزار سند مالکیت در روستاهای آذربایجان غربی


صدور بیش از ۱۸۹ هزار سند مالکیت در روستاهای آذربایجان غربی آراز خبر- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: هم اکنون در ۸۵ درصد روستاهای استان طرح سند دار کردن اماکن روستایی اجرا شده و ۱۸۹ هزار و ۴۵۵ جلد سند صادر شده است.

جعفر برزگر پیش از ظهر دوشنبه در نشست مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ثبت اسناد و املاک استان با بیان اینکه با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک، صدور اسناد مالکیت در راستای تثبیت مالکیت روستاییان در استان در حال انجام است، افزود: اسناد مالکیت در تمام شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صادر شده است.

وی اظهار کرد: ۴۰ درصد جمعیت استان روستایی است؛ وجود دو هزار و ۱۶۸ روستاهای بالای ۲۰ خانوار و رتبه ۷ استان به لحاظ تعداد آبادی در کشور بهترین ظرفیت و پتانسیل برای کار و توسعه در مناطق روستایی استان را فراهم کرده‌است.

برزگر تاکید کرد: اقدامات زیربنایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای تثبیت مالکیت معنوی و قانونی اماکن روستایی انجام می‌شود و در همین راستا همکاری مناسبی با ثبت اسناد و املاک داریم.

وی اقدامات بنیاد مسکن را در راستای توسعه کالبدی و زیربنایی روستاها دانست و افزود: تمام روستاهای استان دارای طرح هادی مصوب هستند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به بازنگری طرح هادی روستاهایی که افق ۱۰ ساله آنها به اتمام رسیده، گفت: در دو سال اخیر بازنگری طرح هادی ۴۷۲ روستا انجام شده است در حالی که تا سال ۱۴۰۰ این آمار ۳۷۹ روستا بود.

وی با بیان اینکه طرح هادی ۳۰۰ روستای جدید نیز تا شهریور ۱۴۰۳ بازنگری خواهد شد، گفت: در ادامه برنامه امسال امیدواریم با همکاری مدیران ثبت اسناد و املاک شهرستان‌ها شاهد تحقق صدور ۶ هزار سند مالکیت شهری باشیم.

برزگر با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ طرح هادی و آسفالت معابر در ۷۷۸ روستا اجرا شده است، عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان عملیات اجرای طرح هادی ۱۳۴ روستا در قالب پروژه‌های جدید و نیمه تمام تا شهریور ماه سال ۱۴۰۳ انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از اجرای یک میلیون متر مربع نهضت آسفالت معابر روستایی خبر داد و گفت: معابر ۳۰۷ روستای استان آسفالت شده است که این اقدام در راستای توسعه و کالبدی و فیزیکی و عمران روستاهای استان با مشارکت فرمانداران و دهیاران روستاهای استان انجام گرفت.

وی به موضوع صدور سند مالکیت برای اماکن روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: برای بیش از ۱۸۹ هزار و ۴۵۵ واحد مسکونی سند روستایی و برای ۴۴ هزار و ۹۰۲ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت در استان سند مالکیت شهری صادر شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/20 12:26 ب.ظ | دفعات بازدید: 2918 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot