ARAZKHABAR.IR

طرح هوشمندسازی و انسداد مرزها از سال آینده آغاز می‌‌شود


طرح هوشمندسازی و انسداد مرزها از سال آینده آغاز می‌‌شود فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در تلاشیم کنترل مرزها به صورت الکترونیکی، اپتیکی و هوشمند در قالب استفاده از سیستم‌های کنترل از راه دور باشد.

سردار ‌‌احمدعلی گودرزی‌ در حاشیه سفر به ارومیه ‌اظهار داشت: تنوع اقلیم در مرزهای سرزمینی و گستردگی مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی، باعث شده کشورمان از نظر استراتژیکی از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هوشمندسازی و انسداد مرزها  از سال آینده در دستور کار قرار دارد، افزود: در برخی از مناطق مرزی کشور نیاز به احداث برجک، پاسگاه های مرزی و نیز تجهیز یگان های مرزی هستیم که تلاش های مضاعفی هم در این خصوص صورت گرفته است.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه برنامه کامل این طرح به ستاد نیروهای مسلح و نیز دولت ارسال شده و در یک برنامه 5 ساله طرح هوشمندسازی و انسداد مرزهای شمالغرب، غرب و جنوب غرب کشور با اولویت و زمان‌بندی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این طرح به صورت کاملا کارشناسی شده با حضور کارشناسان و مهندسان آگاه طراحی شده و امید می‌رود در پایان برنامه هفتم توسعه شاهد تحولات خوبی در مرزهای کشور باشیم.

سردار گودرزی بیان داشت: همواره در تلاش هستیم کنترل مرزها به صورت الکترونیکی، اپتیکی و هوشمند در قالب استفاده از سیستم‌های کنترل از راه دور باشد تا با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و فنی در نوار مرز، اجازه هیچ‌گونه تعدی دشمنان به داخل کشور را ندهیم.

به گزارش آراز خبر به نقل از  پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد:یکی از اهداف مهم هوشمندسازی؛ نظارت وکنترل الکترونیکی مرزهای کشور، بهره‌برداری از فناوری های نوین، ابزارهای نوین نظارت کنترلی، سامانه‌ها و سنسورهای هوشمند برای پایش است که استفاده از این تجهیزات باعث کاهش اتکا به نیروی انسانی و ارتقاء توانمندی در اجرای مأموریت‌ها، خصوصا در حوزه مبارزه با قاچاق می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/08/25 02:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 3245 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot