ARAZKHABAR.IR

طرح یاریگران زندگی در 20 درصد از مدارس آذربایجان غربی اجرا می شود


طرح یاریگران زندگی در 20 درصد از مدارس آذربایجان غربی اجرا می شود معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح یاریگران زندگی با هدف ایجاد حس مسئولیت در میان مردم، گروه های مختلف اجتماعی و بویژه دانش آموزان به منظور پیشگیری از وقوع اعتیاد و نیز نحوه یاری رسانی به افراد و قربانیان ناشی از سوء مصرف مواد مخدر تدوین و در 20 درصد از مدارس آذربایجان غربی اجرا می شود.

به گزارش آرازخبر، مصطفوی در آغاز اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس استان که در مدرسه فاطمیه ارومیه برگزار شد، یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی در کشور را ابتلای افراد به مصرف مواد مخدر عنوان کرد و اظهارداشت: یکی از مهمترین دغدغه ها و اولویت های نظام جمهوری اسلامی ایران، مبارزه به تهیه و توزیع و مصرف مواد مخدردر جامعه است و در این راه نیز هزینه های زیادی را متقبل شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی  بیش از 4 هزار شهید و 12 هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند .

مصطفوی با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت های مردمی در مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: علیرغم تلاش دولت ها در کشور برای مبارزه با مواد مخدر، نیاز به یک مشارکت اجتماعی عظیم برای مبارزه با مواد مخدر در کشور وجود دارد و بدون شک بدون حضور و مشارکت مردم در این مبارزه موفق نخواهیم بود.

وی با اشاره به شرایط ویژه استان آذربایجان غربی به عنوان استانی که محل ترانزیت مواد مخدراست، گفت:  با توجه به شرایط ویژه استان طرح یاریگران زندگی با هدف ایجاد حس مسئولیت در میان مردم، گروه های مختلف اجتماعی و بویژه دانش آموزان به منظور پیشگیری از وقوع اعتیاد و نیز نحوه یاری رسانی به افراد و قربانیان ناشی از سوء مصرف مواد مخدر تدوین و در 20 درصد از مدارس آذربایجان غربی اجرا می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی در پایان اظهار امیدواری کرد: با مشکارت مردم شاهد کاهش تعداد معتادین در جامعه و ریشه کن شدن تهیه و توزیع مواد مخدر در کشور و استان آذربایجان غربی باشیم .تاریخ: 1398/09/24 11:23 ق.ظ | دفعات بازدید: 1638 | چاپ