ARAZKHABAR.IR

ظرفیت‌های آذربایجان‌غربی گسترده است


ظرفیت‌های آذربایجان‌غربی گسترده است آراز خبر- سفیر اندونزی در ایران با اشاره به وجود ظرفیت‌های بسیار قابل توجه استان آذربایجان‌غربی در حوزه‌های مختلف گفت: ما آماده ارتقا و توسعه روابط هستیم و از این امر استقبال می‌کنیم.

 

رونی پراستیو یولیانتورو روز شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان‌غربی که در حاشیه مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا برگزار شد، افزود: این استان پتانسیل‌های فراوانی دارد که می‌توان در چارچوب همکاری‌های مشترک ۲ کشور از آن بهره برد.

وی با اشاره به سفر اخیر آیت الله رئیسی به اندونزی اضافه کرد: این سفر نیز زمینه برای ارتقای روز افزون همکاری‌های ۲ کشور را فراهم کرد.

یولیانتورو ادامه داد: آذربایجان غربی ظرفیت‌های گسترده‌ای دارد و با توجه به موقعیت استراتژیکی، زمینه زیادی برای توسعه ترانزیتی در این منطقه فراهم است.

سفیر اندونزی در ایران اظهار کرد: برای گسترش روابط و عقد قرارداد خواهرخواندگی بین آذربایجان غربی و یکی از استان‌های اندونزی اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی یادآور شد: همچنین می‌توانیم زمینه ارتقای روابط بین اتاق‌های بازرگانی ارومیه و یکی از استان‌های اندونزی را ایجاد کنیم.

یولیانتورو با قدردانی از استاندار آذربایجان‌غربی در ایجاد شرایط میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا گفت: ارومیه به پایتخت والیبال معروف بوده و ایران هم از قوی ترین‌ تیم‌های این رقابت‌هاست و میزبانی خوبی را هم از این مسابقات شاهد هستیم.

 آماده همکاری با تجار و بازرگانان اندونزیایی هستیم

  استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به وجود ظرفیت‌های قابل توجه در استان برای ارتقای روابط با کشورهای مختلف از جمله اندونزی گفت: آماده همکاری با تجار و بازرگانان این کشور هستیم..

محمدصادق معتمدیان نیز دراین دیدار، افزود: آمادگی داریم تا زمینه‌های ارتقای روابط با اندونزی را فراهم کرده و تعمیق هرچه بیشتر روابط را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به سفر اخیر آیت الله رئیسی به اندونزی اضافه کرد: با این سفر، شاهد تعمیق‌ روابط ۲ جانبه با اندونزی به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان اسلام با جایگاه ویژه در حوزه اقتصادی بودیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی پایتخت والیبال آسیاست و ۱۲۰ سال در ارومیه قدمت دارد، ادامه داد: میزبانی این رقابت‌ها هم با توجه به ظرفیت‌های استان و ارومیه به این شهر سپرده شد.

استاندار آذربایجان‌غربی در خصوص ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف گفت: وجود ۹۶۷ کیلومتر مرز با سه کشور، ظرفیت قابل توجه در تجارت بین الملل، قرار داشتن در مسیر کریدورهای اصلی بین المللی، بهره مندی از تنها مسیر ریلی ایران به اروپا و قرار گرفتن در مسیر کریدور چابهار - ماکو از جمله این ظرفیت‌ها است.

معتمدیان اظهار کرد: می‌توان از ظرفیت کریدور چابهار به ماکو و اروپا برای انتقال کالاهای کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله اندونزی استفاده کرد.

وی گفت: آذربایجان غربی همچنین با تنوع آب و هوایی، وجود مناطق کوهستانی و جنگلی در برخی موارد در مناطق جنوبی، ثبت هزار میلیمتر بارندگی، ۶ اثر ثبت شده جهانی و یک هزار و ۷۰۰ اثر ملی، ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی و دارا بودن بزرگترین منطقه آزاد کشور، آماده ارتقای بیش از پیش روابط با اندونزی است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از پیشنهاد خواهرخواندگی این استان با یکی از استان‌های اندونزی است، استقبال کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/28 11:52 ق.ظ | دفعات بازدید: 3395 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot