ARAZKHABAR.IR

عبور از بحران‌های فصل سرد در آذربایجان‌غربی با برنامه‌ریزی پیشگیرانه ممکن است


عبور از بحران‌های فصل سرد در آذربایجان‌غربی با برنامه‌ریزی پیشگیرانه ممکن است آراز خبر-  معاون هماهنگی ‌امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به درپیش بودن فصل سرما و بارش های نیمه دوم پاییز و فصل زمستان، بر برنامه‌ریزی پیشگیرانه در این خصوص تاکید کرد و گفت: از ظرفیت همه بخش‌ها اعم از دولتی و خصوصی برای مدیریت بحران در این فصل استفاده می‌شود و همه نهادها آمادگی لازم را در این خصوص داشته باشند.‌

 یاسر رهبردین یکشنبه‌شب در جلسه مدیریت بحران آذربایجان غربی افزود: با توجه به درپیش بودن فصل بارش ها و ‌سرد شدن هوا از هم اکنون باید برنامه ریزی کامل و جامعی داشته باشیم تا در زمان بارش دچار مشکل نشویم.

وی اضافه کرد: از هم اکنون تمهیدات لازم اندیشیده شود تا در زمان وقوع سیل‌های احتمالی، خانوارها متحمل خسارت نشده و ‌خانه هایشان آسیب نبیند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: نیروهای نظامی، راه و شهرسازی و پیمانکارانی که امکان کمک به وضعیت بحرانی در فصل سرد سال دارند، همراهی های لازم را داشته باشند و ‌سعی شود از ماشین‌آلات ارگان‌های مختلف در زمان مناسب و با کمترین تاخیر در حوادث استفاده شود.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به لزوم دقت نظر بیشتر سازمان هواشناسی در ارائه هشدارها اظهار کرد: نهادهای مسوول در حوزه راه و آب نیز باید رصد و ‌بازسازی پل‌های کم ارتفاع را مورد توجه قرار دهند.

امیرعباس جعفری گفت: همچنین شرکت نفت نسبت به ذخیره انرژی لازم برای مناطق و ‌روستاهای صعب العبور توجه داشته و تمهیدات لازم را در این خصوص بیندیشد تا در مواقع لازم مورد استفاده قرار گیرد.

وی بر لزوم حفظ آمادگی دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و نیروی انتظامی و همچنین نهادهای امدادرسان از هم اکنون تاکید کرد و افزود: ساماندهی پل های تخریب شده، هرس درختان، ساماندهی مسیل رودخانه های درون شهری و ‌جلوگیری از ساخت وساز در حریم رودخانه ها جزء برنامه هایی است که باید در دستور کار باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به درپیش بودن فصل سرما و استفاده خانواده ها از بخاری های گازی و نفتی و حوادثی که ممکن است در اثر سهل‌انگاری پیش بیاید، باید اطلاع رسانی لازم برای آگاهی خانواده ها از طریق رسانه های مختلف در این خصوص صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، با توجه به پیش بینی هواشناسی امسال به نظر می رسد فصل پربارش و سردی را در پاییز و زمستان در آذربایجان غربی تجربه کنیم که همین امر، برنامه ریزی دقیق نهادهای مسوول را برای پیشگیری از بحران های احتمالی ضروری می کند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/08 10:24 ق.ظ | دفعات بازدید: 2908 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot