ARAZKHABAR.IR

عراق خواستار سرمایه گذاری در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی ایران است


عراق خواستار سرمایه گذاری در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی ایران است آراز خبر- -مسئول امور برنامه ریزی و تجارت اقتصادی وزارت کشاورزی کشور عراق گفت: عراق از سرمایه گذاری در حوزه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی ایران استقبال می‌کند.

 علی غالی نعمه عصر پنجشنبه در جلسه بررسی راهکارهای توان صادراتی محصول سیب استان آذربایجان غربی به کشور عراق در ارومیه افزود: در بخش فرآوری محصولات و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی از سرمایه گذاران ایرانی استقبال و حمایت می‌کنیم و زمینه فعالیت در این زمینه فراهم شده است.

وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم وزارت کشاورزی عراق صادرات و واردات تولیدات کشاورزی است و هرگونه مشکلی که در این مسیر پیش بیاید تلاش می‌شود این مشکلات برطرف شود و کمبود بازارهای عراق مرتفع شود.

غالی نعمه اضافه کرد: یکی دیگر از وظایف وزارت کشاورزی مرکزی فراهم کردن زمینه جابجایی حمل و نقل محصولات بین استان‌های عراق است، بحث تأمین و حمل و نقل مستلزم ایجاد هماهنگی با خیلی از سازمان‌های مرتبط است تا در این زمینه مشکلی به وجود نیاید.

مسئول امور برنامه ریزی و تجارت اقتصادی وزارت کشاورزی کشور عراق گفت: بررسی این موارد و مزیت‌ها با سازمان‌های مربوطه انجام می‌شود و با اتاق‌های بازرگانی، سازمان‌های مرزی و امنیتی نیز مورد هماهنگی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: متن پیش نویس تفاهم نامه در این زمینه تهیه شده است و مفاد خیلی خوبی آورده شده است، اعم از همکاریهای آموزشی و کشاورزی و سایر موارد مربوط را در بردارد و این یک مبنا برای ایجاد هماهنگی و افزایش ارتباط بین کشور ایران و عراق در بخش کشاورزی است.

غالی نعمه افزود: باتوجه به روابط خوبی که بین این دو کشور است این اقدام سرعت می‌گیرد و تلاش می‌شود این تفاهم نامه هر جه زودتر بین دو کشور منعقد شود.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی در بحث تکنولوژی‌های کشاورزی، مکانیزاسیون، حفظ نباتات، باغبانی پیشرفتهای علمی و تجارب بسیار ارزشمندی دارند و تبادل این اطلاعات در قالب دوره‌های کاربردی بسیار مطلوب خواهد بود.

مسئول امور برنامه ریزی و تجارت اقتصادی وزارت کشاورزی کشور عراق گفت: نیازمندی‌های عراق در بخش تأمین محصولات کشاورزی زیاد است و برای تأمین آن از ایران همکاری بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور لازم است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/20 06:12 ب.ظ | دفعات بازدید: 2197 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot