ARAZKHABAR.IR

قطع زنجیره شیوع کرونا در استان با حذف ترددهای غیرضروری


قطع زنجیره شیوع کرونا در استان با حذف ترددهای غیرضروری استاندار آذربایجان غربی گفت: از مردم و اصناف درخواست می کنیم تا با پیوستن به پویش ۲۹۱۴ از ۲۹ اسفندماه ۹۸ تا ۱۴ فروردین ۹۹ ضمن تعطیل نمودن کسب و کار و ترددهای غیرضروری در خانه بمانند تا زنجیره شیوع کرونا ویروس در استان قطع شود.

به گزارش آرازخبر، محمدمهدی شهریاری در نهمین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن تاکید بر ضرورت کنترل مبادی خروجی شهرهای استان اظهارداشت: علاوه بر کنترل مبادی ورودی، محورهای خروجی شهرها نیز باید بصورت ویژه کنترل شود تا از خروج افراد مشکوک به کرونا جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه افراد بهبود یافته پس از ترخیص از بیمارستان باید در استراحتگاه ها بمدت ۱۴ روز نگه داری شوند، افزود: از افراد بهبود یافته انتظار می رود تا با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند در غیر اینصورت برابر قانون با آنان برخورد می شود.

شهریاری از اصناف غیرضروری درخواست کرد تا با تعطیل کردن مغازه هایشان به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به کادر درمان کمک نمایند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: با پیگیری دستگاه های مختلف استانی از صادرات ۷ کانتینر دستکش شامل ۱۰۹ میلیون جفت در مرز بازرگان ممانعت به عمل آمد و این میزان دستکش از دیروز برای داروخانه های استان در حال توزیع است.

شهریاری ضمن تقدیر از تلاش کادر درمانی، صدا و سیما، خبرنگاران، گروه های جهادی، هیئات های مذهبی و سازمانهای مردم نهاد تصریح کرد: همدلی شکل گرفته در استان به همت مردم و مسئولان توانایی شکست کرونا را دارد.

وی افزود: بسیج عمومی ضد عفونی نمودن معابر شهری و روستایی به همت همه دستگاه های متولی روز پنجشنبه ۲۹ اسفند در استان اجرا می شود.

شهریاری گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی برگزاری مراسم پنجشنبه آخر سال نیز ممنوع است و از مردم عزیز درخواست داریم تا با تبعیت از این تصمیم از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: از مردم و اصناف درخواست می کنیم تا با پیوستن به پویش ۲۹۱۴ از ۲۹ اسفندماه ۹۸ تا ۱۴ فروردین ۹۹ ضمن تعطیل نمودن کسب و کار و ترددهای غیرضروری در خانه بمانند تا زنجیره شیوع کرونا ویروس در استان قطع شود.

محمدمهدی شهریاری افزود: از رسانه ها و صداوسیما درخواست داریم تا با اطلاع رسانی جامع مردم را نسبت به این تصمیم که سهم بسزایی در کنترل شیوع بیماری کرونا دارد آگاهی بخشند.تاریخ: 1398/12/28 10:17 ق.ظ | دفعات بازدید: 3435 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot