ARAZKHABAR.IR

لزوم آمادگی دستگاههای عضو کمیسیون ایمنی راهها در اجرای طرح زمستانی


لزوم آمادگی دستگاههای عضو کمیسیون ایمنی راهها در اجرای طرح زمستانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بر لزوم آمادگی دستگاههای عضو کمیسیون ایمنی راهها در اجرای طرح زمستانی تاکید کرد.

به گزارش آرازخبر، آیدین رحمانی در جلسه مشترک کمیسیون ایمنی راه ها و شورای هماهنگی ترافیک استان، آمادگی شهرداری ها و دستگاه های امدادی و راهداری برای فصل بارش و عملیات زمستانی را خواستار شد و اظهار داشت: با آغاز فصل بارش ها و سرما، روانسازی ترافیک و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار در معابر درون و برون شهری بسیار پراهمیت بوده و برهمین اساس مجموعه عوامل خدماتی شهرداری ها و دستگاههای اجرایی ذی ربط باید نسبت به آماده سازی ناوگان امدادی و تجهیز ماشین آلات برف روب تدابیر لازم را برای بازگشایی مسیرها داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی شرایط راهدار خانه های استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: انتظار می رود تمام شرایط و امکانات لازم از جمله ذخیره سازی سوخت،  وسایل گرمایشی، جیره غذایی برای پذیرش مسافران در راه مانده آماده باشد.

 این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه ۳۴ درصد جمعیت استان در مناطق روستایی ساکن است، گفت: تلفات روستایی یکی دیگر از بحث های مهمی است که متاسفانه شاهد رشد آمار در برخی از مناطق هستیم و می طلبد راهداری و مجموعه پلیس راه در خصوص ایمن سازی و نصب تابلو، علایم و خط کشی و افزایش گشت های نظارتی در این محورها برای کنترل حوادث و کاهش تلفات اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه بر مسئولیت شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی نیز تاکید کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به اصلاح قیمت بنزین ارتقاء ناوگان حمل و نقل عمومی از برنامه های مهم دولت در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، در سفرهای درون شهری است و برای گسترش دامنه این خدمات در شهرها باید در مسیر ها و برنامه حرکتی اتوبوس ها بازنگری انجام گیرد.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آلودگی هوا اشاره کرد و ادامه داد: افزایش سن ناوگان و فرسوده بودن آن از عوامل اصلی آلودگی هوا است که بر سلامت و زندگی مردم تاثیر منفی دارد و درهمین راستا انتظار داریم شهرداران با توجه به رسالت خود در مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی نسبت به ارتقاء کیفی ناوگان نقشه راهی را داشته باشند.

وی همچنین بر اجرای سریع مصوبات کمیته فنی شورای ترافیک استان تاکید کرد و افزود: مواردی که در کمینه فنی به تصویب نرسیده با هماهنگی اعضا محترم جلسات را به سرعت تشکیل داده و موضوع را برای تصویب و عملیاتی شدن آن اقدام نمایند تا با عملیاتی شدن آن شاهد کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا در شهرها باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه این جلسه به تغییرات اصلاحیه در قیمت بنزین نیز اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت بنزین و تاثیرات آن در افزایش نرخ کرایه ها و خدمات عمومی به عنوان یکی از دغدغه های مدیران استانی و کشوری است که با تشکیل ستادهای استانی پایش پیمایش حمل ونقل و شرایط اجرای این طرح و موارد تاثیرگذار در قیمت سایر اقلام و خدمات بصورت دقیق مورد کنترل و نظارت قرار گرفته است.

رحمانی افزود: در این ستاد موارد پیشنهادی در جهت اصلاح و رفع نگرانی آحاد جامعه بویژه فعالان در حوزه حمل ونقل بدقت بررسی و موارد پیشنهادی از جمله سهمیه سرویس مدارس ، تاکسی های تلفنی و بی سیم به ستاد ملّی و وزارت کشور اعلام گردیدتاریخ: 1398/09/14 09:38 ق.ظ | دفعات بازدید: 4246 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot