ARAZKHABAR.IR

لزوم اخذ تدابیر لازم جهت خرید تضمینی محصولات کشاورزان استان


لزوم اخذ تدابیر لازم جهت خرید تضمینی محصولات کشاورزان استان استاندار آذربایجان غربی از سرپرست وزارت جهاد کشاورزی خواست تا در خصوص خرید تضمینی محصولاتی چون گوجه فرنگی، سیب زمینی و سیب و انگور در زمان مناسب تدبیر شود تا کشاورزان دغدغه ای نداشته و متضرر نشوند.

به گزارش آرازخبر، محمدمهدی شهریاری در آئین افتتاح همزمان ۵۲۶ پروژه عمرانی اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی که با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به چشم اندازهای مثبت اقتصادی استان در بهبود محیط کسب و کار، رشد سرمایه گذاری، امنیت سرمایه گذاری و کاهش نرخ بیکاری اظهارداشت: برای سومین فصل پیاپی استان رتبه نخست محیط کسب و کار کشور را بر اساس گزارش اتاق بازرگانی ایران کسب کرده است که شاخصی مهم در جذب سرمایه گذاری بشمار می رود.

شهریاری از رشد صادرات استان خبر داد و افزود: میزان صادرات استان در سال گذشته یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون دلار بود که خوشبختانه در ۱۱ ماهه امسال به یک میلیارد و ۶۹۶ میلیون دلار رسیده است و پیش بینی می شود تا پایان سال با وجود همه تنگناهای موجود به ۲ میلیارد دلار برسد.

استاندار آذربایجان غربی کاهش نرخ بیکاری در فصول مختلف سالجاری و سبقت گرفتن از میانگین کشوری در بهره مندی از شاخص هایی چون آب روستایی، درمان و گاز رسانی را نیز اشاره کرد و گفت: پایه اقتصادی استان با تولید سالانه ۶میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصول مختلف کشاورزی است و صنعت نیز برای بالندگی متناسب با این ظرفیت مهم باید توسعه یابد.

 شهریاری در ادامه از سرپرست وزارت جهاد کشاورزی به عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد احیای دریاچه ارومیه خواست که در خصوص برخی مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه که مانع توسعه استان شده است بازنگری شود.

استاندار آذربایجان غربی تکمیل سدهای نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا را یکی از نیازهای اصلی استان دانست.

شهریاری ساماندهی استفاده از سموم کشاورزی برای افزایش امنیت غذایی و رشد صادرات، توجه به کشت های جایگزین، تقویت مرکز تحقیقات کشاورزی، اصلاح بذر و نهال، توجه به کشت در اراضی شیب دار جهت جلوگیری از تخریب زمین را نیز خواستار شد و یادآور شد: یکی از نیازهای اساسی استان در بخش کشاورزی توجه به بذر و نهال های نوین برای بهره وری بالا از آب و خاک بوده و حمایت وزارت جهاد کشاورزی از این امر در استان بسیار ضروری است.

وی از سرپرست وزارت جهاد کشاورزی خواست تا در خصوص خرید تضمینی محصولاتی چون گوجه فرنگی، سیب زمینی و سیب و انگور در زمان مناسب تدبیر شود تا کشاورزان دغدغه ای نداشته و متضرر نشوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از مجموع ۸۰۰ هزار تن سیب موجود در سردخانه های استان با تدابیر صورت گرفته به زیر ۳۰۰ هزار تن رسیده و مشکلی بابت صادرات سیب وجود ندارد.تاریخ: 1398/11/19 07:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 7274 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot