ARAZKHABAR.IR

لزوم ممانعت از مصرف بی‌رویه گاز در واحدهای تجاری


لزوم ممانعت از مصرف بی‌رویه گاز در واحدهای تجاری آراز خبر-مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: باید با سخت‌گیری لازم مانع از مصرف‌ بی‌رویه‌ی گاز از سوی واحدهای تجاری شد.

علیرضا شیخی، ظهر چهارشنبه در جلسه کمیته سوخت زمستانی شرکت گاز استان، اظهارکرد: یکی از مسائل مربوط به واحدهای تجاری، مصرف گاز بی‌رویه است که با توجه به ناترازی گاز و افزایش تعرفه‌های مربوط به گازبهاء، ضروری است برای اصناف در این خصوص آگاه‌سازی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه قطعی گاز واحدهای تجاری تنها راهکار نیست، تاکید کرد: باید طی تعامل با اصناف و اماکن، آنها را مجاب کرد تا طی بخشنامه‌ای، صدور گواهی و پروانه فعالیت برای صنوف را منوط به رعایت مصرف گاز و آگاهی متقاضیان از محاسبه‌ی تعرفه گاز مطابق تعرفه واحدهای تجاری است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه باید با سخت‌گیری لازم مانع از مصرف‌ بی‌رویه‌ی گاز از سوی واحدهای تجاری شد، افزود: به نظر می‌رسد اتخاذ تصمیمی برای محاسبه با تعرفه‌ی آزاد گازبهای واحدهای تجاری‌ای که مصرف بی‌رویه دارند، می‌تواند در کنترل مصرف آنها کمک کننده باشد.

شیخی، در ادامه با بیان اینکه ضروری است برای کنترل و مدیریت مصرف مردم هم پای کار بیایند، اظهار کرد: گاز یک سرمایه‌ی ملی است و با توجه به یارانه‌هایی که به آن تعلق می‌گیرد در دسترس مردم قرار می‌گیرد؛ لذا برای کنترل مصرف بی‌رویه‌ی این سرمایه، ضروری است مردم با شرکت گاز همکاری کرده و مراکز خرید و رستوران‌هایی که در فضای باز از گرماتاب استفاده  می‌کنند را گزارش کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/14 09:42 ق.ظ | دفعات بازدید: 3061 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot