ARAZKHABAR.IR

 مجاهدت و مبارزه ویژگی مرحوم حجت الاسلام حسنی بود


 مجاهدت و مبارزه ویژگی مرحوم حجت الاسلام حسنی بود آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مرحوم حجت الاسلام حسنی مجاهد و هم ولایتمدار بود و به عبارتی مجاهدت و مبارزه ویژگی بارز ایشان در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مرحوم حجت الاسلام حسنی مجاهد و هم ولایتمدار بود و به عبارتی مجاهدت و مبارزه ویژگی بارز ایشان در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد ارتحال مجاهد نستوه حجت الاسلام حسنی افزود: این مجاهد هم در مجاهدت و هم در ولایتمداری برای همه ما الگو هستند.

وی اظهار کرد: ایشان مدت‌ها به عنوان امام جمعه تلاش علمی کرد و از نظر علمی و اعتقادی و در مقام وضع مردم از سخنان ایشان استفاده می‌کردند.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: حجت الاسلام حسنی در موقعیت‌های حساس نقش ارزنده‌ای ایفا کرد چنانکه در جریان حوادث شهر نقده اگر تلاش و رشادت‌هایش نبود معلوم نبود چه اتفاقات تلخی می‌افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی یادآور شد: ایشان همچنین زمان را خوب تشخیص می‌داد و این زمان شناسی او جان خیلی‌ها را نجات داد.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: حجت الاسلام حسنی در زمان بمباران شهر زمانی که عده‌ای سوء استفاده می‌کردند برای امنیت شهر با صدور اطلاعیه‌ایی اعلام کرد مردم هر کسی را در حال سرقت دیدید با او برخورد کنید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مراسم تشیع پیکر این روحانی مبارز که پنج سال قبل با حضور پرشور اقشار مختلف صورت گرفت نشان داد حجت الاسلام حسنی چقدر در بین مردم آذربایجان چقدر جایگاه دارد.

به گفته وی، حاج آقا حسنی عالم دینی بود و ارزش و منزلت عالمان در دین اسلام بسیار والاست.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی به مقام و منزلت علما اشاره کرد و افزود: بسیاری از شهدا تربیت یافته علما هستند شهدایی چون سردار سلیمانی و صیاد شیرازی تربیت یافته مکتب امام راحل هستند بنابراین احترام علما باید نگهداشته شود.

همچنین در این مراسم سردار خرم نیا فرمانده سابق انتظامی آذربایجان غربی گفت: پس از پیروزی انقلاب، دشمنان انگشت روی متفکرین انقلاب از جمله دستغیب، اشرفی اصفهانی، قاضی طباطبایی و حجت الاسلام حسنی گذاشتند چون اینها پایه‌های انقلاب بودند و دشمن در تلاش بود این ستون‌ها را فرو ریزد.

وی تاکید کرد: نباید حجت الاسلام حسنی تنها به یک خرداد و یا ۲ بهمن ۵۷ خلاصه شود بلکه باید بدانیم ایشان یک قهرمان ملی و اسطوره مبارزه است.

سردار خرم نیا افزود: حجت الاسلام حسنی امنیت آفرین بود و منش، رفتار و سلوک او به عنوان شاخص در انقلاب باید به مسوولان و نسل جوان انتقال داده شود.

امام جمعه ارومیه: مجاهدت و مبارزه ویژگی مرحوم حجت الاسلام حسنی بود

در این مراسم لوح یادبود حجت الاسلام حسنی توسط مقامات و مسوولان استانی امضا و همچنین از بیت مجاهد نستوه حجت الاسلام حسنی تجلیل شد.

حجت الاسلام حسنی پس از عمری مجاهدت و رشادت در شامگاه ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ دار فانی را وداع گفت امسال پنجمین سالگرد درگذشت این مجاهد نستوه است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/01 02:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 3584 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot