ARAZKHABAR.IR

مدیریت بهینه توزیع آرد در آذربایجان غربی موجب افزایش سهمیه شد


مدیریت بهینه توزیع آرد در آذربایجان غربی موجب افزایش سهمیه شد آراز خبر- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیریت توزیع آرد که پیش‌تر از این به صورت سیستمی و از طریق مرکز انجام می‌شد با تفویض اختیار به استان موجب افزایش سهیمه آرد نانوایی‌ها شد.

آراز خبر- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیریت توزیع آرد که پیش‌تر از این به صورت سیستمی و از طریق مرکز انجام می‌شد با تفویض اختیار به استان موجب افزایش سهیمه آرد نانوایی‌ها شد.

جواد کرمی  افزود: این استان در برهه‌ای از سال‌جاری با کمبود سهمیه به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ تُن مواجه شد که به دلیل عدم آشنایی نانواها با نحوه استفاده از کارتخوان و سامانه نانی نو بود که هم اکنون این موضوع مدیریت شده و علاوه بربازگشت سهیمه فوق ۳۰۰ تُن آرد مازاد نیز موجود است.

وی با اشاره به پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی در این زمینه اظهار کرد: با تمرکز زدایی در زمینه توزیع آرد از طریق سامانه در استان هم اکنون به علت موفقیت در مدیریت توزیع این اقدام به سایر نقاط و استان‌ها نیز تسری پیدا کرده‌ است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر تشویق نانوایی‌های موفق و فعال در این زمینه گفت: کارگروه استانی آرد و نان هم اکنون دارای اختیار در کاهش و یا افزایش سهیمه نانوایی‌ها و مناطق مختلف استان است.

کرمی با بیان اینکه بازرسی‌های مستمر نیز برای مدیریت توزیع و پخت نان وجود دارد، ادامه داد: گزارش گیری آنلاین روزانه از تمامی نقاط استان اعم از روستایی و شهری با حضور بیش از ۱۷۰ نفر از افراد دخیل انجام و موارد ضروری به صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش نانوایان نیز در دستور کار است، اضافه کرد: طبق مصوبه کارگروه آرد و نان استان افراد مرتبط و اتحادیه در زمینه کار با سامانه نانی نو آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: در این راستا طی صحبت‌ها و رازنی‌هایی که انجام شده‌ دوره آموزشی مورد نیاز توسط کارشناسان بانک سپه و با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از فعالان و افراد مرتبط با حوزه نان سراسر استان در ارومیه در حال برگزاری است.

کرمی تاکید کرد: این افراد بعد از دریافت آموزش‌های لازم موارد مورد نیاز را به نانوایان منتقل می‌کنند تا در آینده مشکلی در زمینه استفاده از سامانه وجود نداشته باشد.

وی یادآور شد: سعی می‌شود تمامی مسیرها و منفذهای تخلف در زمینه فروش خارج از شبکه آرد و نان مسدود شود و در واحدهای نانوایی سنتی، صنعتی و آزاد پز این موضوع با نظارت مستمر پیگیری می‌شود.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/28 01:27 ب.ظ | دفعات بازدید: 2395 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot