ARAZKHABAR.IR

مرز رازی از پایانه مرزی راهبردی کشور است


مرز رازی از پایانه مرزی راهبردی کشور است آراز خبر- وزیر راه و شهرسازی گفت: مرز رازی خوی از پایانه های راهبردی کشور به شمار می رود.

آراز خبر- وزیر راه و شهرسازی گفت: مرز رازی خوی از پایانه های راهبردی کشور به شمار می رود.

 مهرداد بذرپاش صبح پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از سامانه روشنایی باند فرودگاه خوی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه مرز رازی یکی از پایانه‌های راهبردی کشور است گفت: سیاست‌های دولت سیزدهم اصلاح وضعیت پایانه‌ها و گمرکات کشور است.

وی هدف از سفر به آذربایجان غربی را بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی، مسکن نهضت ملی، تأمین زمین، تمامی بخش‌های که در حوزه ساخت مسکن، تغییر کاربری‌ها، الحاق به محدوده عنوان کرد.

بذر پاش به افتتاح پایانه مرزی رازی اشاره کرد و گفت: مرز رازی یکی از پایانه‌های راهبردی کشور است.

وی ادامه داد: بنده به عنوان رئیس کمسیون مشترک ایران ترکیه مسئولیت توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور را به عهده دارم.

رئیس کمسیون مشترک ایران و ترکیه تصریح کرد: در پایانه‌های مرزی با یک عقب ماندگی چند ساله روبرو هستیم که یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم اصلاح وضعیت پایانه‌ها و گمرکات است.

بذر پاش با بیان اینکه، هدف اصلی وزارت راه و شهرسازی توسعه زیر ساخت‌ها اصلی پایانه‌های مرزی است گفت: در صدد هستیم ترخیص کالا و بار در پایانه‌ها را به حداقل برسانیم.

وی در خاتمه افزود: در تلاش هستیم در دور جدید دولت اردوغان کمسیون مشترک ایران و ترکیه را مجدداً راه اندازی کنیم.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی آذربایجان غربی صبح امروز پنجشنبه به منظور بهره برداری از پایانه مرز رازی خوی چندین طرح راه و مسکن به آذربایجان غربی سفر کرده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/01 09:16 ق.ظ | دفعات بازدید: 2727 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot