ARAZKHABAR.IR

مسئولان استان باید برای مشکلات چاره‌اندیشی کنند


مسئولان استان باید برای مشکلات چاره‌اندیشی کنند امام جمعه اروميه و نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی خطاب به مسئولان و نمایندگان استانی، گفت: باید بیانات رهبری در مورد ظرفیت‌های استانی را جدی بگیریم، باید در این زمینه متخصصان و اساتید اقتصاد وارد گود شوند و مسئولان استان باید دست در دست هم برای مشکلات چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش آرازخبر، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه در مورد تاکید رهبر انقلاب بر منع مذاکره، اظهار داشت: بر اساس بیانات رهبر انقلاب، منع مذاکره دارای پشتوانه جدی و قوی است که نشان دهنده شکستن ابهت پوشالی آمریکا است.
وي اضافه کرد: هرچه عقب‌نشینی کنیم بازهم مدعی خواهند بود وهرروز با بهانه جدید سراغ مردم خواهند آمد و نسبت به بی دین کردن جامعه تلاش می‌کنند، هدف آن‌ها بازگشت جامعه به سمت بی دینی و قبل از انقلاب است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی تصريح كرد: اینکه برخی افراد مذاکره را راه حل مشکلات بدانند اوج ساده‌اندیشی است و هرکس خواهان مذاکره باشد قطعا در اشتباه است و طرح مباحثی نظیر رفراندوم در خصوص مذاکره با آمریکا نیز اشتباه است و نباید از مقاومت و ایستادگی کوتاه بیاییم.

وي به بیانات اخیر مقام معظم رهبري در مورد استکبارستیزی و دشمنان نظام اسلامی اشاره و خاطرنشان كرد: مخاطب شناسی در بیانات ایشان از سوی تمام مردم و مسئولان الزامی است و باید برای انجام مطالبات ایشان پاسخگو باشد.
وی افزود: اینکه ایشان تاکید بر لزوم بهره‌گیری از جوانان دارند، نشان دهنده تلاش برخی افراد برای جلوگیری از تکثیر نسل است و دشمنان برای مقابله با کشورمان دنبال سیاست تحدید جمعیت رفته‌اند و در داخل نیز برخی افراد دنبال آن هستند.
حجت الاسلام قریشی ابراز داشت: امروز نیازمند جهاد تکثیر نسل هستیم و نباید آن را شوخی گرفت و موضوع فرزند کمتر برای زندگی بهتر باعث اثرات منفی شده که امروز باید مردم مقابل آن ایستاده و نسبت به زاد و ولد و افزایش جمعیت اقدام کنند.

وي با بيان اينكه بنا به بيانات مقام معظم رهبري مشکلات جامعه باید با همت مسئولان و با تکیه بر امکانات داخلی حل شود، متذكر شد: چرا مقابل واردات بی‌رویه کالای دارای مشابه داخلی را نمی‌گیرند؟ این وظیفه چه کسانی است؟ اینکه رهبر انقلاب به صراحت در خصوص وظیفه دولت و مجلس برای جلوگیری از واردات و اصلاح وضعیت تاکید دارند، باید دارای اثدام و گزارش از سوی این قوا باشد.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی تصريح كرد: وعده وزیر صمت برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی باید به طور جدی پیگیری شود و مردم و مسئولان پیگیر آن باشند.
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس و مدیران استانی باید مسئولان کشوری را به چالش بکشانند و گزارش دهی از سوی مدیران و مسئولان باید عملی شود.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه باید وضعیت قاچاق بهبود یابد، تصريح كرد: چرا مقابل واردات و قاچاق گرفته نمی‌شود؟ وظیفه مسئولان در این خصوص چیست؟ باید ذی‌نفوذان در حوزه واردات و اقتصاد معرفی شوند و مردم مطلع شوند.
حجت الاسلام قریشی با اشاره به بیانات رهبری در مورد سیب ارومیه، گفت: چند سال است که از این بیانات گذشته، چرا حل نمی‌شود؟ مسئولان چرا برای حل این موضوع تلاش جدی ندارند؟
وي با اشاره به وقوع زلزله در آذربایجان‌شرقی، خواستار شد: مدیران باید نسبت به کمک‌رسانی درخور شان به مردم مناطق زلزله‌زده اقدام کنند.


برچسب ها: امام جمعه،خطبه

تاریخ: 1398/08/17 01:49 ب.ظ | دفعات بازدید: 612 | چاپ