ARAZKHABAR.IR

مشکلات تردد کامیون ها از مرز بازرگان بررسی شد


مشکلات تردد کامیون ها از مرز بازرگان بررسی شد آراز خبر-- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: مشکلات ورود و خروج کامیون‌ها متردد کشورهای ایران و ترکیه بررسی شد.

ایرج دست نشان در رأس هیأتی متشکل از سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه، ناظر گمرکات استان، نماینده ویژه استانداری، مدیر کل گمرک بازرگان، مدیر پایانه مرزی بازگان و چند تن از دیگر مسئولان در نشستی برای بررسی چگونگی روان سازی ورود و خروج کامیون‌ها متردد از مرزها در محدوده زمانی تعطیلات سال نو پیش‌رو با همتایان ترکیه‌ای خود حاضر شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در این نشست، اعلام کرد: امیدواریم این جلسه منجر به بهبود فرآیندهای مرزی کشور ایران و ترکیه در بخش تجاری و مسافری شده و از انتقال مشکلات به پایتخت‌ها تا حد ممکن جلوگیری کند.

وی ادامه داد: به دلیل مسائل و موارد بسیار در دو طرف مرزها، تعداد زیادی کامیون در صف تشریفات مرزی و عبور از مرز هستند که این موضوع منجر به ایجاد نارضایتی در میان تجار، شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان می‌شود.

دست نشان با بیان اینکه عملیات عمرانی در مرز گوربلاغ و بسته بودن یکی از گیت ها، روند تردد کامیون‌ها و تریلی را کاهش داده است، گفت: بر اساس آمار طی بیست روز گذشته، میانگین ورودی در طرف کشور ایران نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۴ درصد و خروجی ۴۹ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: اخیراً نشستی بین استانداران دو کشور، در خصوص پذیرش کامیون‌ها و ایجاد توازن در آنها انجام گرفته بود.

وی با اشاره به پیشنهاداتی برای رفع مشکل جاری عنوان کرد: برای برقراری توازن در پذیرش تریلی‌ها که مساله مشترک بین دو کشور است تمایل داریم که حساسیت این موضوع منجر به کاهش زمان توقف تریلی‌ها گردد.

دست نشان با توجه به وجود تأخیر در تردد به دلیل کاهش تعداد گیت‌ها پیشنهادی را اعلام کرد: بهتر است تردد ورود و خروج از طریق زمان بندی تفکیک گردد به صورتی که ۶ یا ١٢ ساعت مجزا برای ورود و خروج اختصاص داده شود.

وی با بیان اینکه ۲۴ ساعت پس از این جلسه مدیران مرزی هر دو طرف طی ملاقاتی فرایند اجرای مفاد بند یک را بررسی و نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام نمایند افزود: به‌منظور بررسی بازخوردهای طرح جدید یک هفته بعد از این توافق، آمار تردد ورودی و خروجی توسط طرفین استخراج و در اختیار طرف مقابل قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امید است رفع مشکلات باعث رضایت کافی رانندگان هر دو طرف شود، گفت: به منظور افزایش تعاملات فی مابین پیشنهاد می‌شود نشست‌های دوره‌ای و یا اضطراری بر اساس ترکیب پیشنهادی هیأت‌های مقامات مرزی هر دو کشور تشکیل شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/08 03:37 ب.ظ | دفعات بازدید: 2310 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot