ARAZKHABAR.IR

مصدومیت بیش از چهار هزار نفر در تصادفات آذربایجان‌غربی


مصدومیت بیش از چهار هزار نفر در تصادفات آذربایجان‌غربی آراز خبر- مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال تا پایان تیر ماه گذشته (چهار ماه) چهار هزار و ۵۹۴ نفر در تصادفات جاده‌ای مناطق مختلف این استان مصدوم شدند.

دکتر موسی ادیب‌فر روز یکشنبه ئر گفت و گو با آراز خبر با تاکید بر چهار ماهه بودن آمار پزشکی قانونی افزود: از این تعداد سه هزار و ۱۶۸ مرد و یک هزار و ۴۲۶ زن بودند.

وی در خصوص کشته‌های مدت یاده شده در اثر تصادف رانندگی نیز اظهار کرد: ۲۸۳ نفر بر اثر تصادفات شهری و جاده‌ای در استان جان خود را از دست دادند.

ادیب‌فر با بیان اینکه ۱۹ غرق شدگی در این مدت ثبت شده است، ادامه داد: با توجه به پرونده‌های ثبتی در این مدت همچنین ۱۱ مورد در رودخانه، پنج مورد در دریاچه مصنوعی و سدها، یک مورد در استخر کشاورزی و ۲ مورد غرق شدگی در کانال آب داشته‌ایم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان در خصوص آمار ۱۰ هزار نفری نزاع نیز چنین گفت: برای ۲ هزار و ۷۵۳ زن و هفت هزار و ۶۶۸ مرد معاینه نزاع انجام شده است.

وی تعداد معاینات دیگر را نیز آماری بالغ بر ۱۰ هزار معاینه عنوان کرد و یادآور شد: این ۱۰ هزار پرونده معاینات شامل تعیین سن، بارداری، استخدامی دادگستری، بررسی گواهی‌های استعلاجی کارکنان قوه قضاییه، حوادث کار، سقط جنین، روانپزشکی، حجر و معاینات مجدد است.

ادیب‌فر با اشاره به تعداد پرونده‌های متشکله در آزمایشگاه نیز تاکید کرد: یک هزار و ۲۷۷ پرونده تشکیل شده که یک هزار و ۶۳ مورد سم شناسی، ۱۰۷ مورد سرولوژی و ۱۰۷ مورد نیز پاتالوژی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/29 09:03 ق.ظ | دفعات بازدید: 2109 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot